xcounter
#

Скільки коштує побудувати завод для виробництва корпусів до винищувачів F-35A

12061
Виробничі потужності F-35, фото — Lockheed Martin
Виробничі потужності F-35, фото — Lockheed Martin

Усього в Німеччині буде побудовано як мінімум 400 корпусів, 35 з яких — для майбутніх німецьких літаків

Німеччина побудує у себе в країні завод з виробництва корпусів для винищувачів п’ятого покоління F-35 — він буде побудований за участі одразу трьох компаній і буде виробляти продукцію, як для безпосередньо німецького війська, так і для країн-союзників, деталі про цей завод розповідає видання Defence24.pl.

Як відомо, завод буде побудований за участі таких компаній, як Northrop Grumman, Lockheed Martin і Rheinmetall. Будівництво заводу оцінюється у 200 млн євро — трохи більш як 219 млн доларів.

Читайте також: F-35 через війну злетів у ціні у 1,5 раза: приклад Чехії, яка закуповує винищувач п'ятого покоління

Площа заводу становитиме близько 60 тисяч квадратних метрів, за оцінками німецьких ЗМІ у результаті завдяки будівництву заводу у країні додатково може з’явитися близько 1500 нових робочих місць.

За попередніми планами, завод у Німеччині має виготовити не менш як 400 одиниць корпусів для винищувачів F-35A, виробництво має розпочатися через два роки, у 2025.

F-35A
Фото: U.S. Air Force

На першому етапі до виробництва буде залучено 450 фахівців, які працюватимуть над центральними конструкціями корпуса.

Звичайно, що 35 з усіх 400 корпусів, які будуть виготовлені у Німеччині, призначатимуться саме для літаків для німецьких повітряних сил — нагадаємо, що ще у 2022 році стало відомо про закупівлю Німеччиною 35 літаків F-35.

Інші корпуси, виготовлені на заводі в Німеччині, будуть закуповувати інші країни НАТО, очікується, що поставки корпусів союзникам розпочнуться вже у 2026 році.

Разом з тим, німецькі ЗМІ говорять про те, що оскільки інші комплектуючи для винищувачів будуть постачати інші виробники, то безпосередньо Rheinmetall отримає лише невелику частину виторгу.

Раніше Defense Express розповідав про те, що черга на F-35 формується вже на 8 років вперед.

Читайте також: Ізраїль отримає 25 винищувачів F-35 від США у вигляді допомоги та ще й із дуже вагомою знижкою