xcounter
#

Рашисти згадали про свій рідкісний БПЛА "Орион", який на випробуваннях

3929
Російський розвідувально-ударний безпілотник "Орион", ілюстративне фото довоєнних часів
Російський розвідувально-ударний безпілотник "Орион", ілюстративне фото довоєнних часів

Що це за ворожий безпілотник, і чому він заслуговує на окрему увагу

Рашистські профільні ресурси заявляють, що зараз відбувається черговий етап випробувань модернізованого варіанту розвідувально-ударного БПЛА "Орион", або ж "Иноходец". Заявляється, що від базового варіанту модернізований "Орион" відрізняється тим, що там оптико-електронна станція віднесена ближче до центру фюзеляжу, інші можливі відмінності лишаються поки що невідомими.

Цікаво, що Міноборони РФ вперше "засвітило" такий модернізований варіант "Ориона" на одному із своїх відео насправді ще в лютому 2023 року.

Читайте також: Рашисти заявили про перше використання ФАБ-3000 з УМПК, ціллю була лікарня (відео)
Модернізований варіант БПЛА "Орион" під час випробувань в небі над Таганрогом, червень 2024 року, зображення з відкритих джерел

На цьому тлі цілком закономірно виникає питання, по якій причини цей рашистський розвідувально-ударний БПЛА досі "застряг" на етапі випробувань. І для чого там знадобилось переміщення оптико-електронної станції ближче до центру фюзеляжу.

Втім, незалежно від наявного на зараз обсягу даних, будь-яка інформація по російському дрону "Орион" завжди привертає увагу, оскільки до повномасштабного вторгнення до України в лютому 2022 році цей БПЛА був єдиним класичним розвідувально-ударним комплексом в розпорядженні армії РФ.

Модернізований варіант БПЛА "Орион" на кадрах від Міноборони РФ у лютому 2023 року, зображення з відкритих джерел

Тут виходить доволі цікаве співвідношення: за даними з відкритих джерел, на кінець 2021 року російська армія мала в своєму розпорядженні лише один комплекс із трьома дронами "Орион".

Водночас автори порталу Oryx встигли нарахувати, що за час повномасштабної війни проти України рашисти втратили мінімум п’ять безпілотників цього типу. Що заодно вказує на те, що виробництво російських "Оріонів" після лютого 2022 року в певних обсягах таки відбувалось.

У відкритому доступі по рашистському "Оріону" є наступні характеристики: довжина фюзеляжу складає 8 метрів, розмах крил – 16 метрів, максимальна злітна маса – 1000 кілограмів, зокрема бойове навантаження – до 180 кілограмів, заявлений радіус польоту – до 250 кілометрів, тривалість польоту до 24 годин за умови, що корисне навантаження складає дві бомби по 20 кілограмів або одна бомба масою 50 кілограмів; крейсерська швидкість польоту – в діапазоні 120-200 кілометрів на годину.

Розвідувально-ударні безпілотники "Орион", ілюстративне фото довоєнних часів

При цьому з певною регулярністю з’являлась інформація, які стосувалась власне виробництва БПЛА "Орион". Наприклад, у липні 2023 року були повідомлення про те, що росіяни готові брати навіть корабелів, щоб робити більше ударних БПЛА "Орион".

У серпні минулого року було заявлено поки що не перевірені дані про те, що Росія начебто може зробити за 1 рік до 45 ударних БПЛА "Орион". А у листопаді 2023 року стало відомо про взагалі цікавий нюанс, що нові потужності по виробництву в тому числі "Оріонів" виросли поряд з потужностями по виробництву крилатих ракет Х-101.

Процес виробництва рашистського ударного безпілотника "Орион" на заводі "Кронштадт", постановочне фото рашистів зразка червня 2022 року
Читайте також: США боряться із залежністю по технологіям від КНР, результати неоднозначні