xcounter
#

Західні аналітики кажуть, що РФ може зробити за 1 рік до 45 ударних БПЛА "Орион"

3511
Розвідувально-ударні безпілотники "Орион", ілюстративне фото довоєнних часів
Розвідувально-ударні безпілотники "Орион", ілюстративне фото довоєнних часів

Але для самих росіян цього явно недостатньо, якщо вони замовляють іранські Mohajer-6

На початок повномасштабного вторгнення в Україну армія РФ мала в своєму розпорядженні близько 2 тисячі безпілотників усіх типів, зокрема розвідувальні "Орлан-10" та "Орлан-30", дрони-камікадзе типів "Ланцет" і "Zala-Куб", розвідувально-ударні "Форпост" та "Орион".

Станом на зараз росіяни досі зберігають можливість відновлювати чисельність флоту своїх БПЛА як і за рахунок імпорту, так і за рахунок власного виробництва, котре однак "просідає" під впливом санкцій Заходу. Про це йдеться в дослідженні аналітичного центру CSIS, присвяченому здатності РФ вести бойові дії на тлі втрат в Україні.

Читайте також: Сервісний центр Baykar буде створений попри війну: обслуговувати Bayraktar TB2 будуть в Україні
Процес виробництва рашистських БПЛА "Форпост", ілюстративне фото з відкритих джерел

Автори дослідження акцентують, що значну частину з вищевказаної кількості дронів рашисти втратили в ході бойових дій через різний набір причин – дії української ППО та засобів радіоелектронної боротьби, технічні неполадки та помилки операторів самих БПЛА.

І також - що нещодавно Кремль оголосив про виділення 1 трильйона рублів на стимулювання власного виробництва БПЛА, можливості по якому лишаються досі обмеженими. Наприклад, потенціал самої РФ по виробництву розвідувально-ударних дронів "Орион", якого самі рашисти називають "аналогом Bayraktar TB2", оцінюється до 45 одиниць на рік.

Також схоже, що показники по виробництву безпілотників "Форпост" навряд чи є вищими, зважаючи на те, наскільки рідко армія РФ використовує такі БПЛА для бойових дій проти ЗСУ.

Рашисти готують до запуску "Орлан-10", ілюстративне фото з відкритих джерел

Залежність від комплектуючих західного походження може накладати свої обмеження і на виробництво таких "ходових" типів російських БПЛА, як то "Орлан-10" та "Ланцет", тим більш, що тут мова про електроніку, двигуни та камеру. Водночас, слід визнати, що сам "Ланцет" є доволі ефективною зброєю, яка може вражати цілі на дистанції до 40 км.

Щоб компенсувати нестачу дронів, РФ звертається до імпорту. І тут мова не тільки про закупівлю іранських "Шахедів" та розвідувально-ударних Mohajer-6, але й про імпорт китайських цивільних дронів також.

Рашистський Mohajer-6 іранського виробництва, що став трофеєм ЗСУ у вересні 2022 року, фото - Міноборони України

Втім, використання цивільних БПЛА китайського походження несе для рашистів насправді цілий ряд проблем, головна з яких – такі безпілотники теж дуже нестійкі до впливу засобів української РЕБ, тому дуже часто втрачаються.

Нагадаємо, раніше Defense Express розповідав, що рашисти уронили один із своїх безпілотників поблизу авіабази в Таганрозі, і ймовірно це був саме "Орион". Також ми писали про те, що британці тепер аналізують, чи потрібен їм дорогий та проблемний БПЛА Watchkeeper, який не створювався для повномасштабноїх війни в Європі, і уже відбулась восьма катастрофа за участі таких безпілотників.

Готові до складання елементи дронів "Ланцет" на стелажах, липень 2023 року, стоп-кадр з пропагандистського відео
Читайте також: Чи дійсно РФ навчилась глушити Starlink, чи так все страшно і чому треба використати лопату