За підсумками 2023 року Армія та ВМС США показали певне скорочення рівня своєї залежності по оборонним технологіям від Китаю. Однак загалом ситуація лишає бажати кращого, оскільки науково-дослідні установи при Пентагоні за минулий рік примудрились навіть збільшити ступінь своєї залежності від технологій воєнного призначення, котрі походять із КНР.
Такий висновок випливає із аналізу даних по закупкам Пентагону за минулий рік, які охоплюють одночасно 15 різних сегментів критичних технологій, котрий провела компанія GOVINI, пише портал Defence One.
Читайте також: У Пентагоні не змогли знайти пару до AIM-9X в Enduring Shield: не підійшло нічого і будуть розробляти нове
Якщо деталізувати саме за сегментами критичних технологій, де проявляється залежність США від Китаю, то тут перелік виглядає так: біотехнології, інтерфейси даних, космос, зв’язок та мережі, робототехніка, штучний інтелект та машинне навчання, мікроелектроніка, передові обчислення та направлена енергія, технології по двигунам тощо.
Специфічність ситуації підкреслює те, що Конгрес ще з 2018 року з тою чи іншою рівномірністю тисне на керівництво Пентагону з тим, щоб відомство скорочувало ступінь своєї залежності від імпорту китайських оборонних технологій.
Американські законодавці при цьому акцентують, що навіть якщо на всі 100% відмовитись від технологій з КНР неможливо, все рівно необхідно працювати над зменшенням ступеня залежності. А тут виходить, що результати такої роботи доволі неоднозначні.
Бо, наприклад, в 2023 році Армія США зменшила ступінь залежності від китайських оборонних технологій на 17%, ВМС США – одразу на 40,6%, а от ВПС США примудрились збільшити показник навіть на 68,6%, а оборонні агенції при Пентагоні – збільшити на 38,2%.
Раніше Defense Express розповідав про те, що навіть ізраїльський ОПК залежить від електроніки з Китаю, і це проявилось дуже раптово.
Читайте також: Оборонний гігант Northrop Grumman заходить в Україну з виробництвом боєприпасів