xcounter
#

Росіяни готові брати навіть корабелів, щоб робити більше ударних БПЛА "Орион"

5013
Російський розвідувально-ударний безпілотник "Орион", ілюстративне фото довоєнних часів
Російський розвідувально-ударний безпілотник "Орион", ілюстративне фото довоєнних часів

Це заодно демонструє, на якій технологічній базі РФ хоче масштабувати виробництво своїх безпілотників

Серед виробників дронів у Росії є компанія "Кронштадт", котра виготовляє ударні безпілотники типу "Орион", що раніше уже епізодично застосовувались під час війни проти України.

Тому в чомусь специфічним сигналом є поява у відкритому доступі даних про те, що "Кронштадт" оголосив про набір нових працівників, очевидно – з метою масштабувати виробництво цих самих БПЛА "Орион". І тут, як виявилось, мова про такі спеціальності:

Читайте також: Рашисти мають низку проєктів "копії Switchblade": які дрони-камікадзе розробляє ворог
  • "складальник-склеювальник виробів з полімерних композиційних матеріалів";
  • "слюсар-складальник літальних апаратів";
  • "монтажник електрообладнання літальних апаратів";
  • "контролер ОТК";
  • "маляр";
  • "слюсар з наладки та випробувань";
  • "інженер з наладки та випробувань";
  • "інженери-технологи по композитним матеріалам, та по агрегатному та остаточному складанню".
Процес виробництва рашистського ударного безпілотника "Орион" на заводі "Кронштадт", постановочне фото рашистів зразка червня 2022 року

Рашисти з "Кронштадта" стверджують, що готові брати в першу чершу працівників із вищою та середньою технічною освітою в галузі авіабудування та машинобудування. Але водночас, вони готові також брати працівників із галузей автомобільної промисловості, верстатобудування та кораблебудування.

При цьому вони обіцяють своїм потенційним працівникам перенавчання за необхідності, та "соцпакет" із доплатою за оренду житла та медичною страховкою.

Російський розвідувально-ударний безпілотник "Орион", ілюстративне фото довоєнних часів

Все вищеописане заслуговує на окрему увагу, оскільки демонструє одразу кілька тенденцій в сегменті по виробництву ударних БПЛА в структурі російського ВПК.

Очевидно, що виробництво різних класів безпілотників для армії РФ отримують щедре фінансування із держказни, раз такі підприємства можуть розширювати штат виробників та обіцяти їм зокрема "соцпакет".

Водночас, кваліфіковані працівники і далі лишаються дефіцитом для російського ВПК, тому доводиться залучати різні способи "заманювання" відповідних фахівців на свої виробництва.

Розвідувально-ударні безпілотники "Орион", ілюстративне фото довоєнних часів

Ну і судячи з усього, рашисти ще знаходяться на етапі гнучкого переформатування технологічної бази для свого ВПК, зокрема в сегменті виробництва безпілотників, раз вони готові залучати для такого технологічного виробництва працівників взагалі з інших секторів машинобудування та/або середньої промисловості.

За консервативними оцінками порталу Oryx, за час війни проти України рашисти втратили уже мінімум п'ять безпілотників типу "Орлан".

Процес виробництва рашистського ударного безпілотника "Орион" на заводі "Кронштадт", постановочне фото рашистів зразка червня 2022 року
Читайте також: Іран уже сам виготовляє дещо важливе до Shahed-131, без чого дрон не полетить