xcounter
#

Іран уже сам виготовляє дещо важливе до Shahed-131, без чого дрон не полетить

4897
Shahed-131, ілюстративне зображення з відкритих джерел
Shahed-131, ілюстративне зображення з відкритих джерел

Але контрабандна електроніка для "Шахедів" іранцям все рівно потрібна

Дослідницька група Conflict Armament Research (CAR) стверджує, що змогла вивчити уламки іранських безпілотників у розпорядженні армії РФ, які були збиті під час боїв проти ЗСУ уже влітку 2023 року. І з цих досліджень випливає, що Іран навчився виготовляти методом зворотного інжинірингу деякі важливі елементи до своїх БПЛА, без яких дрони буквально не полетять. Хоча при цьому залежність від контрабанди електроніки для іранців все рівно зберігається.

Наприклад, експерти CAR пишуть, що під час дослідження збитого Shahed-131 серед його елементів виявили контролери витрати палива із маркуванням MODEL SES40L, SES2900 та Oval Flowmeter, йдеться в дослідженні групи.

Читайте також: Рашисти мають низку проєктів "копії Switchblade": які дрони-камікадзе розробляє ворог
Контролери витрати палива власного виробництва Ірану, виявлені на Shahed-131, зображення - CAR

Це маркування подібне до того, яке наноситься на продукцію іранської компанії Sarmad Electronics, яка зараз ще не підпадає під санкції Заходу. І схоже, що ці контролери палива іранці навчились виготовляти самостійно шляхом зворотного інжинірингу із виробів, які виготовляла раніше японська корпорація Oval.

Подібні елементи обладнання на Shahed-131 експерти CAR виявляли і на безпілотниках, які єменські хусити використовували для ударів по Саудівській Аравії ще в 2019 році.

Уламки Shahed-131, збитого нашою ППО, якого дослідили експерти CAR

Аналогічна історія з виготовленням власних елементів до БПЛА шляхом зворотного інжинірингу в Ірану проглядається і з безпілотниками Mohajer-6, які теж опинились в розпорядженні армії РФ. Серед складових цього дрона було виявлено зокрема серводвигуни з маркуванням SSPS-105, необхідні зокрема для стабільної роботи елементів механізації, зокрема елеронів.

Такий сервоконтролер із маркуванням SSPS-105, скоріш за все, був скопійований із аналогічного виробу від японської компанії Tonegawa Seiko.

Серводвигун іранського виробництва з маркуванням SSPS-105 до Mohajer-6, та його японський "оригінал" від компанії Tonegawa Seiko, зображення CAR
Читайте також: Найбільша загадка чергового пакету допомоги від Німеччини: лазерне наведення для IRIS-T SLM