xcounter
#

"Новий" німецько-угорський танк: "Пантера" зі 120-мм гарматою​ і автоматом заряджання

13179
Всі фото — Rheinmetall
Всі фото — Rheinmetall

Німеччина з Угорщиною продовжать співпрацю у напрямку бронетехніки і очікувано будуть разом робити новий основний бойовий танк KF51 Panther EVO

Німецький оборонний концерн Rheinmetall на своєму офіційному сайті повідомляє про підписання контракту з Угорщиною на розробку основного бойового танка KF51 Panther до стадії виробництва — сума угоди становить близько 288 млн євро, вона передбачає зокрема будівництво і тестування демонстраційної машини, яка "відкриє шлях до повномасштабного виробництва". У цьому проєкті німецька компанія буде співпрацювати з угорською N7, що має долю у спільному підприємстві Rheinmetall Hungary.

KF51 Panther
KF51 Panther, фото — Rheinmetall

"Угорщина і Rheinmetall будуть спільно розробляти та готувати до серійного виробництва танк нового покоління, концепцію якого Rheinmetall вперше представив світові на виставці Eurosatory 2022", — йдеться у повідомленні німецької компанії. Нагадаємо, що ще у вересні повідомлялося, що новітній проєкт Rheinmetall у вигляді танка KF51 Panther вже має першого покупця, і це очікувано була Угорщина з урахуванням співпраці з німецькою компанією у рамках іншого проєкту — бойової машини піхоти Lynx.

Читайте також: Аж 75 легких штурмовиків для ССО це забагато, коли ними можна тільки ганяти бойовиків у Африці

Відзначається, що німецько-угорський танк Panther KF51 EVO, на відміну від представленого демонстратора у 2022 році, буде озброєний "перевіреною 120-мм гладкоствольною гарматою L55A1", пояснюючи це "логістичною однорідністю" з парком танків Leopard 2. Також відзначається, що танк матиме автомат заряджання, а завдяки конструкції башти надалі туди можна буде інтегрувати й 130-мм гармату від Rheinmetall.

У німецькій компаній відзначають, що новітній танк матиме високий ступінь цифровізації та мережевих можливостей. Ймовірна вага майбутньої машини не розкривається, але, наприклад, раніше у Бундесвері розписалися, що цей показник повинен становити не більш як 50 тонн, і допомогти зменшити його має допомогти система захисту StrikeShield.

KF51 Panther

Це гібридне рішення, що поєднує композитну броню і вбудовану в неї систему активного захисту. StrikeShield побудована на базі комплексу активного захисту ADS (Active Defense System). Модулі такої броні можна буде легко замінювати на нові.

Щодо шасі, то у Rheinmetall кажуть, що воно створене на базі броньованої евакуаційної машини Buffalo (що своєю чергою базується на шасі танка Leopard 2). "У поєднанні з малою загальною вагою танка це сприяє високій мобільності Panther KF51 і одночасно призводить до синергічного ефекту в логістиці, технічному обслуговуванні і навчанні завдяки подібності з сімейством Leopard 2", — кажуть у німецькій компанії.

KF51 Panther

Основний екіпаж цього новітнього танка складатиметься з трьох осіб — командира, навідника і механіка-водія. Крім того, зліва у носовій частині машини буде розташоване місце, призначене для оператора підсистеми, ймовірно йдеться про можливість управління з танка дронами чи наземними безпілотними платформами. Крім того, це місце може використовуватися командиром роти чи батальйону як мобільний командний пункт.

Нагадаємо, що раніше очільник Rheinmetall Армін Паппергер неодноразово розповідав про плани компанії побудувати завод з виробництва цих новітніх танків в Україні. Орієнтовна вартість оцінювалася на рівні 200 млн євро, і такий завод мав би будувати аж до 400 танків на рік.

А у червні цього року Паппергер, відповідаючи на питання про те, а чи не зарано говорити про серійне виробництво танка, який існує поки що у вигляді прототипу, відповів, що воно може стартувати вже через 15-20 місяців, тобто орієнтовно восени 2024 — на початку 2025 року. Але зараз у Rheinmetall не розкривають деталей щодо строків та інших домовленостей з угорцями, наприклад, а скільки ж всього машин планують зрештою виготовити.

Читайте також: Ціна за один 155-мм снаряд перевалила за 4 тис євро, Німеччина замовляє їх для України у французької компанії