xcounter
#

"Нептун" глибоко модернізували: про що говорить ураження захопленого ВДК "Костянтин Ольшанський"

РК-360МЦ "Нептун"
РК-360МЦ "Нептун"
18637

Результативний удар та виведення з ладу великого десантного корабля "Костянтин Ольшанський" ракетою "Нептун" прямо говорить про її абсолютно нові можливості

Як офіційно повідомили у Військово-Морських Силах ЗСУ під час атаки 24 березня 2024 року по поки окупованому Севастополю, до уражених та виведених з ладу великих десантних кораблів ЧФ РФ "Азов" та "Ямал" слід додати й захоплений у 2014 році "Костянтин Ольшанський".

Цей ВДК 9 років знаходився у бухті Севастополя, але, як зазначив речник ВМС Дмитро Плетенчук, ворог спробував його відновити та видати за нібито відремонтований "Минск" (уражений 13 вересня 2023 року), або ще один корабель того ж 775 проєкту - "Оленегорский горняк" (уражений 4 серпня 2023 року).

Читайте також: Канада вивела з експлуатації тренувальні CT-155 Hawk, які можуть бути корисним для ЗСУ

Костянтин Ольшанський ВДК
"Костянтин Ольшанський" до 2014 року під прапором України

Але головне те, що для атаки по "Костянтину Ольшанському" було використано українську протикорабельну ракету "Нептун".

"Цей корабель мав використовуватися проти України. На жаль. Тому було ухвалено рішення про ураження і цієї одиниці нашим "Нептуном". Ураження було завдано. Уточнюються пошкодження... У будь-якому випадку він зараз теж не боєготовий", - зазначив Дмитро Плетенчук.

А зазначення того, що для атаки було обрано саме "Нептун" з величезною долею ймовірності означає, що ця ракета пройшла глибоку модернізацію.

Перший аспект - дальність. Офіційно для "Нептуна" вона визначена у межах до 280 км. Але її ледь-ледь вистачає для запуску ракети по прямій з берегових позицій без закладання можливостей для маневрування та обходу зон ППО. Але й це не головне, бо навіть офіційна назва ракети Р-360 "Нептун" має натякати. Хоча вже була неофіційна інформація, що її дальність було збільшено до 400 км.

Головне питання у селекції цілі під час атаки. Бо за публічною інформацією на 2021 рік ракета "Нептун" з активною радіолокаційною головкою самонаведення могла розрізняти та атакувати кораблі, які були розділені на умовні категорії "малі", "середні", "великі". Більше того, це протикорабельна ракета, яка призначена для атаки цілей, які знаходяться у морі.

Р-360 Нептун
Р-360 "Нептун"

А це означає значно менші вимоги до системи наведення, на противагу умов, коли необхідно уразити корабель, який стоїть у причалу або взагалі у доці. А ще у бухті, яка заповнена іншими кораблями, тим паче однотипними. І не просто у бухті, а захищеній засобами ППО та РЕБ.

Окрім того, вкрай важливою вимогою такої атаки є розподіл цілей між ракетами, бо одночасно атакувались інші цілі у тій самій бухті. А розподіл цілей в одночасній атаці - це дуже складна задача для забезпечення результативного залпового пуску, бо в іншому випадку всі ракети цілком можуть влучити в один й той самий корабель.

Таким чином, все що наразі можливо сказати - "Нептун" за останні роки дуже сильно розвинувся та отримав нові вкрай важливі можливості.

Читайте також: Як найновіший російський "Циркон" все одно провалив свою головну задачу заради якої і створювався