xcounter
#

Канада вивела з експлуатації тренувальні CT-155 Hawk, які можуть бути корисним для ЗСУ

8067
CT-155 Hawk ПС Канади (всі фото: RCAF)
CT-155 Hawk ПС Канади (всі фото: RCAF)

Канада вже припинила польоти CT-155 Hawk, які хоча і є учбово-тренувальними літаками, але цілком можуть стати корисними для українських Повітряних сил

Королівські повітряні сили Канади повідомили про початок виведення з експлуатації навчально-тренувальних літаків CT-155 Hawk - місцева назва BAE Hawk у версії Hawk 115. Це відбувається у межах переходу країни на винищувачі п'ятого покоління F-35 для опанування якого канадські пілоти будуть проходити навчання поза межами країни - на базах у США, Фінляндії та Італії.

Станом на зараз, як повідомлено, 419 Tactical Fighter Training Squadron, яка мала на озброєнні CT-155 Hawk припинила свою діяльність з 8 березня, хоча залишається діючим підрозділом та має згодом перейти на новий тип навчально-тренувального літака. Але строки заміни не були оголошені, а модель залишається невизначеною.

Читайте також: 3М22 "Циркон" виявився гіперзвуковим та кращим за "Кинжал", стали відомі швидкості та точний тип двигуна
CT-155 Hawk
CT-155 Hawk

Загалом мова йде про 17 літаків CT-155 Hawk, деякі з них, з метою навчання техніків, мають бути передані на авіабазу Borden, де будуть використанні для навчання майбутніх техніків наземного персоналу.

Водночас мова йде про літаки, які в теперішніх умовах складно назвати старими, бо їх постачання до Канади розпочалось у 2000 році. Тобто найстарішому канадському CT-155 Hawk - 24 роки.

В цій ситуації, як це не дивно, CT-155 Hawk можуть мати певний інтерес для України. Бо хоча мова і йде про навчально-тренувальні літаки, але про машини, які доволі легко конвертуються в здатні виконувати обмежені бойові задачі. Зокрема канадські Hawk вже можуть нести ракети повітря-повітря AIM-9.

CT-155 Hawk
CT-155 Hawk

Але треба зважити, що цей літак не має власної РЛС. Але це не заважає використання цієї машини у парі з повноцінним винищувачем, який може давати цілевказання разом із наземними службами. Зрештою саме так й планували використовувати Hawk T1A у Великій Британії у 80-х. Також відомо, що модельний ряд Hawk 100, до якого й належить канадська версія літака, має додаткову інфрачервону камеру переднього огляду.

Таким чином виключно теоретична роль CT-155 Hawk, як ловця Shahed-136 виглядає доволі можливою, але не обмежується нею, бо його максимальна швидкість становить до 1482 км/год, а дальність польоту до 2,622 км. Що дозволяє позитивно оцінити можливості цієї машини й для перехоплення крилатих ракет.

Зрештою на користь розгляду CT-155 Hawk можливо додати й відому та просту конструкцію, малу вартість льотної години, значно менші вимоги до обслуговування у порівнянні із повноцінним винищувачем, а також менші строки підготовки для його опанування.

Читайте також: У РФ вигадали новий напрочуд дивний захист від FPV-дронів: поки це творчість окремих рашистів