xcounter
#

Що залишилось від ВДК "Минск" у Севастополі, який ступень ураження й чи реально його відновити

27917
ВДК "Минск" проєкту 775 до ураження
ВДК "Минск" проєкту 775 до ураження

Стан великого десантного корабяля "Минск" прямо говорить, що як бойова одиниця він вже не існує і його пошкодження більш ніж значні

З'явилось перше фото з ураженим великим десантним кораблем "Минск" проєкту 775, який зазнав критичних пошкоджень в результаті успішної ракетної атаки, разом із підводним човном "Ростов-на-Дону".

Саме фото, опубліковане Telegram-каналом "Крымский ветер" (який розрахований на мешканців окупованих територій) було зроблено поряд із севастопольським судноремонтним заводом, де обидва кораблі знаходились у сухому доці.

Читайте також: "Компактне та унікальне" поєднання Zuzana 2 та EVA: що відомо про нову 155-мм словацьку САУ BIA
ВДК Минск після ураження
ВДК "Минск" після ураження

На жаль на ньому видно лише частину корабля і взагалі не зафіксовано стан ураженого підводного човна, водночас навіть такий знімок доволі інформативний.

ВДК Минск до ураження
ВДК "Минск" до ураження

На фото видно, що різні частини корабеля, попри те, що він знаходиться у сухому доці, мають різний крен. При цьому сам корабель під час ремонту у сухому доці має знаходитись на опорах. У мережі навіть вдалось знайти фото саме ВДК "Минск", який проходив літом 2021 року доковий ремонт на 33-му судноремонтному заводі у Балтійську, Калінінградська область.

ВДК Минск під час ремонту у 2021 році
ВДК "Минск" під час ремонту у 2021 році

Тобто корабель або звалився з них, або його корпус проломлений, а враховуючи різницю крену корми, центральної та носової частини - цілком можливо, що розломлений. Це цілком можливо у випадку тривалої пожежі, коли металеві переборки через високу температуру пожежі втрачають свою міцність та "течуть".

Альтернативною є версія, якщо російські фахівці прийняли рішення частково затопити сухий док для того, щоб притопити корабель та загасити пожежу.

Також можливо визначити епіцентр пожежі. Він припав на центральну частину корабля, там де знаходиться моторне відділення. Труба корабля при цьому не проглядається, як й взагалі центральна надбудова, яка скоріш за все провалилась у корпус через послаблення міцності конструкцій у результаті пожежі. Звісно й все радіолокаційне обладнання на щоглі - знищено.

проєкт 775 схема

Більше того, над кораблем ще досі видно дим, що говорить про продовження пожежі, а це означає вигорання кабельних комунікацій. Разом з усім це говорить про повне виведення з ладу корабля та знищення його, як бойової одиниці.

Попри такий фактаж у міноборони РФ вже повідомили, що ВДК "Минск" та підводний човен "Ростов-на-Дону", далі цитата: "будуть повністю відновлені та продовжать бойову службу у складі своїх флотів".

Нагадаємо, що удар по російських кораблях був завданий українськими пілотами крилатими ракетами. А одним з основних кандидатів є Storm Shadow/SCALP. Ці ракети мають бойову частину у 450 кг, основна частина якої вибухає у середині цілі.

Оновлено:

Згодом з'явилось відео з ВДК "Минск", яке підтверджує факт повного знищення корабля: завалення надбудови, та пожежу у середині корпусу. Але сам корпус корабля, під час зйомки відео, зберігає цілісність.

Читайте також: Під час атаки України по Севастополю у Starlink знову "стався збій"