Сьогодні у ночі 13 вересня близько 3 години ночі у роботі сервісу супутникового інтернету Starlink стався масштабний збій. За даними моніторингових сервісів він почався близько 02:30 та тривав до 04:30.
Про це говорять дані DownDetector та NetBlocks, які повідомили про таку глобальну проблему, яка спостерігалась в абонентів Starlink по всьому світу.
Читайте також: "Компактне та унікальне" поєднання Zuzana 2 та EVA: що відомо про нову 155-мм словацьку САУ BIA
Сам факт проблем був також визнаний й з боку SpaceX, про що свідчить відповідне повідомлення сервісу.
Цей збій співав за часом з атакою Україною російських кораблів у Чорному морі та бухті окупованого Севастополя. При цьому, якщо удар крилатими ракетами дозволив уразити підводний човен "Ростов-на-Дону", разом із великим десантним кораблем "Минск у сухому доці, то паралельно відбувалась, як задекларували у РФ, й атака надводних дронів на російські кораблі. У ній брали участь три дрони, але вони були знищені й атака не принесла результату.
Й відповідно до повідомлень російського міністерства оборони, атака проходила близько 3 години ночі. Тобто збіглась зі забоєм у роботі Starlink.
Зазначимо, що торік, як стало відомо завдяки біографії Ілона Маска за авторством Уолтера Айзексона, очільник SpaceX прийняв рішення, як мінімум, не включати, за іншою інформацією - спеціально вимкнути Starlink поблизу з окупованим Кримом під час атаки українських надводних дронів по російських кораблях. Аргументацією цього рішення стало нібито бажання не втягнути США у війну.
Водночас за інформацією ряду авторитетних західних ЗМІ у червні цього року Пентагон закупив для України термінали Starlink з можливістю власного налаштування сигналів, для того, щоб "реалізувати поставлені цілі". Мова йшла про позначку у 400-500 таких терміналів.
І хоча можливо несправедливо та необґрунтовано підозрювати Ілона Маска у тому, що він перешкодив ще одній атаці України по військових кораблях РФ, які обстрілюють міста, збіг обставин доволі дивний. Хоча вимикати усю мережу Starlink для цього й може бути більш ніж відкритим кроком.
Особливо в умовах, коли у Конгресі США вже лунають заклики розслідувати діяльність Ілона Маска, бо зовнішня політика США має вирішуватись урядом, а не окремим мільярдером. Тим паче, що Пентагон ще, як мінімум, з 2020 року розглядає та тестує Starlink, як одну із систем глобального зв'язку для свого війська.
Читайте також: Чому ураження російського підводного човна "Ростов-на-Дону" - це унікальна перша в історії подія