xcounter
#

"Калашников" продовжує мучити АК-12: у новій версії "зразка 2023 року" жадібність знову взяла верх над глуздом

28466
АК-12 "зразка 2023 року"
АК-12 "зразка 2023 року"

З 2011 року у РФ намагаються створити новий автомат на заміну АК-74, але з кожним разом стає все гірше й гірше, а тепер офіційно представлений оновлений АК-12/23

Російський "Концерн Калашников" продовжує відверто мучити свій АК-12, який народжувався у муках та від новизни оригінальної конструкції якого вже не залишилось майже нічого. Цей автомат був розроблений ще 12 років тому, але змогли його прийняти на озброєння у РФ лише у 2018 році й те, після глобальної "демодернізації", а після цього автомат знову змінили у 2020 році.

Зрештою реальний бойовий досвід його використання рашистами був настільки негативний, що міноборони РФ літом минулого року знову відправило його на "покращення". Й днями розробник офіційно продемонстрував свою поки фінальну версію, під назвою АК-12 "обр. 2023 г." або АК-12/23.

Читайте також: Чи є "Рубльовка" законною ціллю для атак: хто з військових злочинців РФ там мешкає

АК-12
АК-12 "обр. 2023 г."

Зазначимо, що наприкінці минулого року вже з'явився приблизний опис рішень, які будуть втілені у цій версії, але попри шквал критики у РФ вони залишились. Зокрема головною претензією до АК-12 було те, що до нього не підходять прилади безшумної стрільби сторонніх виробників через специфічне байонетне кріплення. Проблему можливо було вирішити за допомогою перехідника, але це призводило до проблем зі співвісністю. Водночас штатні "глушники" до АК-12 - дефіцит.

Й "Концерн Калашников" прийняв просто "геніальне" рішення - зробити полум’ягасник, який не знімається. І вже на нього необхідно встановлювати прилад безшумної стрільби, звісно - лише оригінальний, виробництва самого "Калашникова". Таким чином глузд пав жертвою російської жадібності.

АК-12

Також в АК-12/23 знову змінили цівку, яка отримала нове кріплення та вироблена з більш жаростійкого пластика. Від режиму вогню по два постріли остаточно відмовились, а до стандартного "калашниківського" селектора вогню додали невеликий важіль, під великий палець, який замінив наплив у попередній версії.

АК-12

Аналогічний важіль розміщено й з лівої сторони автомата й тепер перемикання режимів вогню можливо з обох боків, що є звісно "астрономічним прогресом" для конструкції, яка не змінювалась з 1947 року. Не менший "прорив" досягнутий із штатним діоптричним прицілом, який отримав перекидний цілик з отворами різного діаметра.

АК-12

За словами головного конструктора "Калашникова" Уржумцева АК-12/23 все ще знаходиться на випробуваннях, а першу дослідну партію мають виготовити у другому півріччі цього року. Й на фоні цього можливо лише нагадати, як виглядала перша версія АК-12 зразка 2011 року та версія АК-12 зразка 2018 року, яка фактично є версією АК-74, а не новою конструкцією.

АК-12 зразка 2011 та 2018 років
АК-12 зразка 2011 та 2018 років
Читайте також: Засоби ППО з Кореї для України: чим може допомогти Сеул - від легендарних Vulcan до сучасних KM-SAM