xcounter
#

У РФ визнали, що розучилися робити навіть автомати: "аналоговнетний" АК-12 знову демодернізують

Все озброєння армії РФ продовжує "крутитися" навколо радянських розробок
Все озброєння армії РФ продовжує "крутитися" навколо радянських розробок
24741

Міноборони РФ прийняло рішення прибрати з АК-12 головну особливість

Автомат АК-12, який був розроблений ще у 2011 році, а на озброєння армії РФ був прийнятий у значно видозміненому вигляді лише у 2018 році, після чого пройшов "модернізацію" у 2020 році, знову відправляється на "покращення".

Про необхідність внесення чергових конструктивних змін у цю багатостраждальну конструкцію повідомив призначений минулого року новий гендиректор "Концерну "Каланшиков" Владімір Лепін (Владимир Лепин).

Читайте також: РФ хоче кошмарити українську ППО азербайджанською тактикою з Ан-2, однак "запізниться" на два роки

За його словами, мовляв, досвід використання АК-12 в Україні у березні, тобто через лічені тижні реальної експлуатації нового автомата під час боїв, призвів до того, що Головне ракетно-артилерійське управління міноборони РФ (ГРАУ) сформувало пропозиції щодо, "подальшого вдосконалення" автомата.

АК-12
АК-12 був прийнятий на озброєння у РФ у 2018 році

Під таким "подальшим вдосконаленням" криється, в першу чергу, відмова від режиму вогню з відсічкою по два постріли. До речі саме цей режим нахвалювали рашиські пропагандони під час криків, що тепер то "калаш" точно "втер носа" американцям з їх M4.

Також АК-12 чекає нова ітерація зміни ергономіки: можливість перенесення, чи встановлення з двох боків автомата, селектора режиму вогню та додавання регульованої щоки приклада. Заявлено, що чергова версія АК-12 вже продемонстрована російським військовим.

І одразу треба нагадати, що у 2020 році АК-12 вже проходив модернізацію, коли у ньому змінили рукоятку, приклад та приціл. А між версією, яка була прийнята на озброєння у 2018 році та розробкою зразка 2011 року - взагалі прірва.

АК-12
АК-12 серійної версії

Справа в тому, що перша версія автомата, яка серйозно відрізнялась від АК-74, провалила випробування за програмою "Ратник" у 2016 році. Тому у 2018 році під назвою АК-12 була прийнята на озброєння чергова модернізація АК-74, яка стала етапом "еволюції" серії АК-74 (прийняти на озброєння у 1974 році) - АК-74М (початок 90-х) - АК-100 (сота серія - друга половина 90-х по 2010-ті роки) - АК-200 (двохсота серія - з кінця 2010-х років).

Якщо апроксимовано подивитися на АК-12 зразка 2011 року та АК-12 2018 року, то це доволі різні моделі з точки зору ергономіки, конструкції ствольної коробки та забезпечення совісності прицільних приладів.

АК-12
АК-12: було - стало

В результаті АК-12, який був прийнятий на озброєння, максимально нагадує виключно результат "обвісу" АК-74 "тюнінгом". Єдине що його відрізняло від радянської розробки - режим відсічки по два патрони (хоча у 2011 році АК-12 мав режим "три патрони"). Заради збереження саме такої відсічки у серійному АК-12 прийшлось зробити абсолютний "колгосп" із селектором режиму вогню.

Якщо у версії АК-12 2011 року він був виконаний у традиційній західній манері, яка дозволяє його перемикання великим пальцем, то в АК-12 зразка 2018 року - традиційна планка на яку додали наплив. І позиція для вогню одиночними почала виглядати наступним чином:

АК-12
АК-12 у режимі одиночного вогню

Особливу пікантність у цьому "колгоспі" додавало використання старої розмітки селектора, де між старими позиціями "АВ" та "ОД" набили "2".

Тепер режим відсічки по два патрони ліквідують, тобто відбудеться повна "демодернізація" АК-12 і залишається питання, а чим саме новий АК-12 зразка 2022 року взагалі відрізняється від "тюнінгованого" комерційним "обвісом" АК-74.

АК-74 тюнинг
АК-74 у комерційному "обвісі"

З іншого боку така новина доволі позитивна, бо РФ витратила значні кошти у спробі переозброїти свою армію новим автоматом, про внесення змін у конструкцію якого заволали у міноборони РФ вже через декілька тижнів після реальної експлуатації на полі бою. А тепер витрать ще й додаткові кошти, щоб "героїчно" подолати виявлені недоліки.

Також треба нагадати, що вже у травні з'явилась інформація, що деякі підрозділи армії РФ взагалі відмовляються від АК-12 на користь "дідівських" АКМС (прийнятий на озброєння у 1962 році) через те, що для нового автомату немає штатних глушників ПБС-1, а комерційні просто не встановлюються без перехідника, який призводить до проблем зі співвісністю.

Читайте також: Зафіксовано пошкодження мосту у Новій Каховці після удару HIMARS: ще одну транспортну артерію рашистів перерізано