Глава концерну Rheinmetall Армін Паппергер в одному із своїх інтерв’ю заявив, що йдуть переговори про побудову в Україні танкового заводу, який би виробляв на рік до 400 перспективних KF51 Panther. "Ціна питання" - 200 мільйонів євро затрат на побудову заводу, перемовини мають завершитись за декілька місяців.
Свою пропозицію Паппергер аргументує тим, що для Перемоги для Україні потрібно ще мінімум 800 танків, а таку кількість машин буквально ніде взяти. Навіть якщо повністю "роздягнути" бундесвер на всі наявні танки типу Leopard 2, це буде максимум 300 машин. Тому й виникає варіант побудувати саме в Україні "з нуля" новий танковий завод, для якого можна створити надійне прикриття ППО.
Читайте також: РФ перекидає новітні бронемашини "Бумеранг" К-17, чи ризикне Кремль ними на фронті
З точки зору "завоювання ринку" очільник Rheinmetall діє максимально раціонально. Хоча при цьому варто пам’ятати, що зараз KF51 Panther існує лише в єдиному "виставочному екземплярі" як "демонстратор технологій". На доопрацювання якого можуть знадобитись роки. Але навіть з такою перспективою KF51 Panther може бути цікавим ЗСУ, бодай через масштаб викликів по переозброєнню.
І раз так пішла мова, то тут варто пригадати, що в лютому 2022 року той же Rheinmetall показав ще один перспективний проект – "машину вогневої підтримки" Lynx 120, з баштою від Leopard 2 і шасі від БМП Lynx KF41.
Ця машина існує поки що лише "на папері", а станом на лютий 2022 року Rheinmetall планував пропонувати Lynx 120 в першу чергу тим країнам, що уже мають на озброєнні або планують купувати Lynx KF41.
Про прогрес проекту цього "легкого танка" від Rheinmetall жодних даних за минулий рік нема, і це виглядає як мінімум парадоксально, зважаючи на ренесанс легких танків як виду озброєння. Можливо, зараз бойова машина із баштою від танка, 120-мм гарматою та шасі від БМП виглядає занадто "гібридно", щоб знайти їй місце на полі бої.
Але хто зна, можливо практика майбутнього весняного контрнаступу ЗСУ покаже, що в сучасній механізованій війні потрібні легкі машини саме з такою вогневою міццю. І на цьому тлі проект Lynx 120 перейде в практичну площину та в когорту перспективних для Збройних Сил України.
Читайте також: Нова БМП Польщі Borsuk із планом на 1400 одиниць: на що робить ставку Варшава - характеристики та можливості