xcounter
#

Як Повітряні сили "прикрутили" JDAM-ER до Су-27: все виявилось складніше ніж хотілось

18092
Підвішування бомбового тримача у пілон A-10 (фото: US DoD)
Підвішування бомбового тримача у пілон A-10 (фото: US DoD)

Здається, що інтеграція JDAM-ER під МіГ-29 та Су-27 потребувала значно більше зусиль ніж AGM-88 HARM та Storm Shadow

Командування Повітряних сил ЗСУ показало фото із високоточною плануючою бомбою JDAM-ER під крилом Су-27, яку підписує командувач ПС генерал-лейтенант Микола Олещук з нагоди Дня Незалежності.

Й тим самим стало зрозуміло через які складності пройшли фахівці для того, щоб реалізувати скидання цього озброєння із радянських машин.

Читайте також: Скільки катерів-камікадзе вдається збивати росіянам і чому навіть 30% уражень мають свій ефект

Справа в тому, що за фразою "інтегрувати високоточне озброєння", стоїть значно більший перелік завдань, ніж просто "прикріпити" бомбу. Хоча навіть для того, щоб підвісити JDAM-ER скоріш за все прийшлось "попотіти".

При цьому можливо навіть більше ніж для інтеграції AGM-88 HARM. Для її запуску протирадіолокаційної ракети використовується штатний тримач LAU-118/A для західних літаків, який вже підвішується на пілон радянської машини. Або використати готовий пілон від Tornado для Storm Shadow. А ось у випадку JDAM-ER знадобилось ускладнювати конструкцію.

Сама бомба фіксується на тримачі (ejector rack), можливо це MAU-50, який призначений для штурмовиків A-10. Він дозволяє використовувати бомби вагою до 2000 фунтів (до 907 кг) і його вистачає для 500-фунтових JDAM-ER.

MAU-50
MAU-50

Альтернативним варіантом вбачається тримач MAU-12 для F-15 та F-16, який вже може тримати до 5 тисяч фунтів.

MAU-12
MAU-12

Але справа в тому що тримач вставлений у ще одну конструкцію яку ідентифікувати не вдалось. На західних машинах ці тримачі "вставляють" у сам пілон, й він повністю ховається у ньому.

У випадку конструкції на Су-27 - перехідник напіввідкритий, а також має аеродинамічний наплив. Й знайти щось аналогічне під крилом американських машин не вдалось.

Й через це можливо зробити припущення, що для підвішування під радянські машини Повітряних сил України JDAM-ER знадобилось розробити такий перехідник. Й зробити це у доволі стислі строки, провести його випробування й виготовити у достатній кількості.

Читайте також: ГУР МОУ і далі кошмарить окупантів у Криму: проведено спецоперацію спільно з військово-морським флотом