Під час церемонії викатки першого фюзеляжу Ан-178-100Р для Збройних сил України, генеральний директор Концерну "Укроборонпром" Юрій Гусєв повідомив, що вже до кінця цього року повністю добудований та імпортозаміщений транспортник, один з трьох за контрактом з Міноборони України, може почати випробувальні польоти.
Він відзначив, що будівництво фюзеляжу першого замовленого українською армією за часів Незалежності в ДП "Антонов" літака пройшло за рекордно короткий термін.
Читайте також: "Мотор Січ" збирається почати експорт лопатей для гелікоптерів
"Це перший літак – фюзеляж першого літака, який в рекордні п’ять місяців вийшов з ангара, і ми очікуємо, що в наступні 6-8 місяців вже зможе піднятись в небо", - наголосив Юрій Гусєв.
Ці плани очільника Концерну підтвердив і новопризначений гендиректор ДП "Антонов" Сергій Бичков (до цього він був "виконуючим обов’язки" - рішення щодо затвердження на посаді було прийняте за день до церемонії).
"Так ! Я підтверджую це", - повідомив Сергій Бичков українським журналістам в продовження слів очільника ДК "Укроборонпром".
Нагадаємо, наприкінці грудня 2020 року Міністерство оборони України вперше за часів Незалежності замовило в ДП "Антонов" три нових транспортні літаки Ан-178-100Р.
Власне стапельні роботи зі складання першого фюзеляжу почалися у березні поточного року (до цього лише виготовляли окремі елементи), а вже 20 травня ц.р. готовий корпус був викочений зі стапеля кінцевого складання.
За раніше озвученими планами, перший Ан-178 (борт 007) для ЗСУ має бути відвантажений замовнику навесні 2023 року. Інші два транспортники – після цього, з інтервалами приблизно в пів року, з завершенням контракту у 2024 році.
Водночас до цієї дати, необхідно провести дуже масштабну та непросту роботуз сертифікації нових літаків з імпортозаміщенними російськими комплектуючими.
Загалом, за словами очільника ДП "Антонов", необхідно провести 600-700 випробувальних польотів для отримання сертифікату. З огляду на те, що одному дослідному зразку (імпортозаміщений борт 001 за планом має бути готовий до кінця року) за такий короткий термін (до середини 2023 року) здійснити таку кількість тестів майже неможливо, приєднання до випробувальної програми нового Ан-178-100Р виглядає цілком логічним.
Читайте також: Деградація школи: нових транспортних Іл-112В для російського десанту не буде