Таку інформацію у вівторок, 18 травня ц.р., під час урочистостей з нагоди передачі Збройним силам перших трьох комплектів металевих лопатей для несучого гвинта ударних гелікоптерів повідомив очільник ПАТ "Мотор Січ" В'ячеслав Богуслаєв.
"З трьома державами підписані контракти на цей вид лопатей. З трьома високорозвиненими державами. Там, де експлуатуються ці гелікоптери. Більш того, ми переходимо на наступний тип гелікоптерів", - відзначив президент запорізького підприємства.
Читайте також: Лопаті від "Мотор Січ" до вертольотів Мі-24 прийняті на озброєння ЗСУ
Про які саме країни йде мова не вточнюється. Однак потенціал для експорту дійсно великий – окрім РФ (яка випускає свої лопаті) та України сотні ударних машин Мі-24 стоять на озброєнні в понад 50 країн світу.
Вони є як у країн давніх партнерів по закупівлі української військової продукції (наприклад Азербайджані), так і в окремих країнах НАТО (США, Чехія, Словаччина, Болгарія). При цьому вартість одного нового комплекту становить близько $1 млн.
"Взагалі нам потрібно кілька десятків комплектів. Тому що на теперішній час ударні гелікоптери Мі-24 вони взагалі не мають лопатей", - повідомив під час церемонії на "Мотор Січ" Міністр оборони України Андрій Таран.
Нагадаємо, про початок льотних випробувань металевих лопатей власного виробництва стало відомо у грудні минулого року. 18 травня ц.р. було повідомлено, що перевірка успішно завершена й металеві лопаті для Мі-24 прийнято на озброєння ЗСУ.
В цей же день українським військовим були передані перші три комплекти нових виробів (кожен складається з п'яти лопатей). Ще шість таких комплектів планують виготовити до Дня Незалежності України.
За раніше озвученими планами, "Мотор Січ" планує вийти на виробництво 60 комплектів лопатей на рік. Однак до цього переліку, ймовірно входять і композитні лопаті, завершення випробувань яких заплановано на кінець 2021 року
Читайте також: "Івченко-Прогрес" випробує гвинти власного виробництва для двигунів AI-450T (фото)