xcounter
#

"Івченко-Прогрес" випробує гвинти власного виробництва для двигунів AI-450T (фото)

3881
Турбовальний двигун AI-450T на ударному БПЛА Bayraktar Akıncı
Турбовальний двигун AI-450T на ударному БПЛА Bayraktar Akıncı

Виріб планують використати для оснащення ударно-розвідувальних безпілотних апаратів

Державне підприємство "Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро "Прогрес" ім. академіка О. Г. Івченка" (входить до складу ДК "Укроборонпром") почало випробовування розробленого в Україні повітряного гвинта AI-P500V5.

Так, журналіст Олександр Мамай оприлюднив в мережі світлину з рекламним проспектом цього виробу та відповідною інформацією.

Читайте також: Стратегічний ударний БПЛА: на ДП "Антонов" вирішили реанімувати амбітний проект (відео)

Судячи з інформації на фото, п'ятилопатевий повітряний гвинт, розроблений українськими фахівцями, "створений для використання із двигуном AI-450T у складі БПЛА різного призначення".

Нагадаємо, що двома турбовальними двигунами цього типу наразі оснащуються перші прототипи ударних турецьких безпілотників Bayraktar Akıncı.

AI-450T
Українськими двигунами AI-450T оснащуються турецькі ударні БПЛА Bayraktar Akıncı

Крім цього, його версія AI-450T2 розглядається як один з двигунів для оснащення українського перспективного ударно-розвідувального апарату "Сокіл-300", над створенням дослідного зразка якого наразі працюють в ДККБ "Луч".

AI-450T
Двигун AI-450T2 розглядається як один з трьох варіантів оснащення для БПЛА "Сокіл-300"

Безпілотник в такій конфігурації буде мати тривалість польоту до 5 годин та максимальну дальність до 1300 км при крейсерської швидкості 275 км/год (максимальна – 466 км/год).

Д-27
На "Івченко-Прогрес" зокрема працюють над виготовленням повітряних гвинтів, аналогів СВ-27 для турбовентиляторних двигунів Д-27, створених для літака Ан-70. Раніше їх (як і майже всі інші подібні вироби) розробляли та виготовляли на російський ВАТ "НВП Аеросила" / Фото: avia-simply.ru

Варто також додати, що за інформацією журналіста, на "Івченко-Прогрес" також працюють і над створенням інших типів повітряних гвинтів, зокрема для транспортних літаків "Антонов". Раніше подібна продукція випускалась лише російськими підприємствами й в Україні не виготовлялась.

Читайте також: Попри коронавірус та проблеми з акціонерами: "Мотор Січ" знову вийшло на прибутковість