Сили оборони України з 2022 року отримали на озброєння понад 2000 детекторів дронів типу Wingman від данської компанії MyDefence, в якій сьогодні наголошують на значному зростанні бажаючих закупати їхню продукцію для захисту різних об’єктів включно з аеропортами та іншою інфраструктурою від вторгнення ворожих "невідомих" безпілотних літальних апаратів, які протягом останніх місяців регулярно фіксуються як над військовими, так і цивільними об’єктами в Європі.

Про це пише видання Defense News. У данській компанії MyDefence наголошують, що саме війна в Україні стала поворотним моментом для їхньої компанії, коли ті чи інші антидронові системи.
Читайте також: Проти "Шахедів" та КАБів - Україна перша у світі перевірить, чи може один оператор "керувати" 100 дронів
Так, минулого року MyDefence вдалося подвоїти свій прибуток, якщо порівнювати з результатом 2023 року, а раніше цього року компанія уклала для себе рекордний історичний контракт на 76 млн доларів.
Пристрій Wingman є по суті звичайним детектором дронів, які зараз є дуже затребуваними в нашому війську - сьогодні Сили оборони України мають на озброєнні й українські аналоги таких систем на кшталт "Цукорок" чи "Чуйка", які попереджають військових про наближення тих чи інших ворожих безпілотних літальних апаратів.
Данський Wingman виробляється у двох версіях - Wingman 103 та Wingman 105, раніше у ЗМІ повідомлялося про постачання Україні цих пристроїв саме у версії Wingman 103.

Фактично ці версії відрізняються рівнем портативності - вагою (1100 грамів у молодшій "103" версії та 840 грамів у "105"), розмірами (відповідно 103 габаритніша), а також часом роботи (14 годин без широкосмугової антени та 10 годин зі широкосмуговою антеною XF у версії "103" та відповідно 7 і 6 годин у версії "105").
В іншому обидва детектори мають однакові характеристики - дальність роботи до 6 км, час виявлення дронів до 10 секунд, діапазони частот виявлення від 200 МГц до 6 ГГц з широкосмуговою антеною WideBand XF і 2,4 ГГц, 5,2 ГГц та 5,8 ГГц без. З антеною забезпечується виявлення дронів з кутом охоплення у 360 градусів, без - по 90 градусів по горизонталі та вертикалі.
Раніше Defence Express розповідав, чи реально піснею "Батько наш Бандера" задавити систему навігації Х-47М2 "Кинжал" з комплексу РЕБ "Ліма".
Читайте також: Гвинтовий A-29 Super Tucano оновили та створили спеціалізований винищувач БПЛА з найкращими рішеннями









