xcounter
#

Чому після 10 років розробки бойова "мікрохвильовка" рашистів поїхала одразу в музей замість фронту

2834
Російський мобільний комплекс мікрохвильового випромінювання "Фурор". Фото: https://t.me/btvt2019
Російський мобільний комплекс мікрохвильового випромінювання "Фурор". Фото: https://t.me/btvt2019

Поки в США займаються розробкою мікрохвильових систем знищення дронів, росіяни відправили свій аналогічний проєкт-довгобуд "Фурор" одразу в музей

У Росії нарешті показали як виглядає їхній мобільний комплекс мікрохвильового випромінювання "Фурор". Щоправда, не як зразок на полі бою чи параді, а в ролі експоната у відомому бронетанковому музеї в місті Кубинка.

За опублікованими ресурсом Btvt.info фотографіями можна побачити, що росіяни заявляють про проведення тестів та доопрацювань системи. Причому сам комплекс був представлений ще десять років тому на закритій частині виставки "Армия-2015".

Читайте також: Як антидронові сітки допомогли СБА "Новатор" без проблем витримати попадання безпілотника рашистів
Російський мобільний комплекс мікрохвильового випромінювання
Російський мобільний комплекс мікрохвильового випромінювання "Фурор". Фото: https://t.me/btvt2019

Від Defense Express додамо, що перед нами скоріше за все черговий приклад російської "диво-зброї", яка існувала лише для того, щоб розкрадати виділені на проєкт кошти. Це стане ясніше при розгляді заявлених характеристик.

"Фурор" призначений для виведення з ладу безпілотних літальних апаратів та високоточного озброєння. При цьому заявляється, що він здатен забезпечувати кругову оборону на відстані понад 10 км.

Російський мобільний комплекс мікрохвильового випромінювання
Характеристики мобільного комплексу мікрохвильового випромінювання "Фурор". Фото: https://t.me/btvt2019

Тут криється перший нюанс, бо аналогічна американська Leonidas від Epirus має дальність лише до 2 км. Звісно, зараз ведуться роботи над збільшенням цієї відстані вдвічі, але це все ще суттєво менше за заявлене для "Фурора".

Тобто росіяни знову "намалювали" недосяжні характеристики та ведуть нескінченну роботу по їхньому досягненню. Така історія повторювалася з різними зразками, як от БПЛА С-70 "Охотник", безпілотними БМП-3 та лазерами "Пересвет".

Американська бойова
Американська бойова "мікрохвильовка" Leonidas від Epirus на базі Stryker

Якщо повернутися у 2015 рік, то тоді в російських медіа якраз пройшла хвиля новин про розробку мікрохвильового озброєння. Причому вже тоді рашисти говорили своє звичайне про "відсутність аналогів у світі".

Заявляється, що "Фурор" складається з потужного релятивістського генератора і дзеркальної антени, системи управління і контролю, а також передавальної системи. При цьому все це встановлене на шасі зенітно-ракетного комплексу "Бук".

Російський мобільний комплекс мікрохвильового випромінювання
Російський мобільний комплекс мікрохвильового випромінювання "Фурор". Фото: https://t.me/btvt2019

Хоча деякі рашистські ЗМІ почали писати про потенційну інтеграцію мікрохвильового озброєння до вже наявної системи ППО, дуже сумнівно що це було частиною проєкту та було сказане як звичайний "гучний заголовок". Хоча це могло б мати сенс для захисту елементів ЗРК від безпілотників.

Розробкою системи "Фурор" займається Московський радіотехнічний інститут, який входить до концерну "Вега". Останній відомий за радіолокаційними засобами розвідки, як от літаками ДРЛВ А-50, А-50У та А-100, які зараз нові не виробляються.

А-100
А-100 "Премьер" під час випробувального польоту в лютому 2022 року

Тобто ми маємо досить нішеву складну технологію, розробкою якої вже багато років займається російська профільна установа, чия материнська компанія відома сумнівною результативністю. На виході отримано чергову "вундерваффе", яка побувала на виставці та поїхала одразу в музей.

Важко сказати чи рашисти дійсно продовжують роботу над комплексом "Фурор". З одного боку презентація у ролі експоната може свідчити про втрату віри в проєкт, а з іншої все ж вказано, що цей прототип знаходиться на етапі тестів та допрацювання.

Так чи інакше, хоча технологія має свій потенціал, дуже сумнівно, що росіяни зможуть реалізувати таку систему. Звісно, вони можуть продовжити вкидати кошти в розробку, але з заявленими нині характеристиками це залишається фантастикою.

Читайте також: Рашистам знадобився рік на масштабне копіювання українських зенітних дронів: тепер треба активно копіювати їх контрзаходи