xcounter
#

Якщо РФ справді закрила проект А-100 "Премьер", то що з планами відновлення А-50

9204
А-100 "Премьер" під час випробувального польоту в лютому, 2022 рік
А-100 "Премьер" під час випробувального польоту в лютому, 2022 рік

Наскільки взагалі є реалістичним, що в РФ можуть відмовитись від літаків дальнього радіолокаційного дозору

Керівництво РФ начебто прийняло рішення зупинити програму по новітньому літаку радіолокаційного дозору А-100 "Премьер", який мав би собою замінити літаки аналогічного класу А-50 та А-50У в строю "ВКС РФ". Першоджерелом такої заяви виступив російський пропагандист "Файтербомбер", котрий в свою чергу саркастично посилається "на ніким не перевірені джерела".

Як стверджував сам ворожий пропагандист, причиною відмови від А-100 "Премьер" стала вразливість такого класу літаків. Але на цьому тлі виникає питання про те, так що в РФ з планами відновлення виробництва А-50, які були заявлені весною 2024 року.

Читайте також: Чому РФ лише за 150 км від лінії фронту поставить на ремонт три Ту-95МС, та що по ракетам для Ту-22М3М
Російський А-50, архівне фото з відкритих джерел

Тут від Defense Express для початку хочемо доповнити, що якщо керівництво РФ справді відмовилось від подальшого розвитку програми А-100 "Премьер", то там могла бути більш прозаїчна причина – строк початку поставок цих літаків у війська відсувався аж 5 разів, і кожен раз все пояснювалось "невирішеними технічними проблемами".

Росіяни неоднократно заявляли, що однойменний радіотехнічний комплекс "Премьер" на А-100 "Премьер" начебто здатен супроводжувати одночасно аж 300 цілей та виявлені наземні об’єкти на дистанції до 500 кілометрів та повітряні - на дистанції 1000 кілометрів. Однак судячи з усього, ці характеристики так і лишались "на папері" бо як визнавали автори російських профільних ресурсів, запроваджені після 2014 року санкції проти західного ВПК суттєво ускладнювали реалізацію проекту А-100 "Премьер".

Рашисти самі "заклали бомбу" під цей проект на старті в 2006 році, коли проектували новий радіотехнічний комплекс на основі західної компонентної бази, котра виявилась потім недоступною. Тому загалом саме технологічну причину можна вважати базовою, яка могла привести до рішення керівництва РФ зупинити проект А-100 "Премьер".

Дослідний зразок літака ДРЛВ А-100 "Премьер", 2017 рік

Що ж стосується питання про можливе відновлення виробництва А-50 на потужностях російського ВПК, то тут картина виглядає так. Якщо згадувати деяку ретроспективу, яку ми наводили в одній з наших публікацій, то за радянських часів середній темп виробництва складав три нові літаки на рік, а от в РФ – 1-2 роки на модернізацію лише одного літака до рівня А-50У. Уже виходячи з цього, заявлені росіянами плани по відновленню виробництва А-50 можна було вважати сумнівними.

Далі варто згадати й про те, що в росіян на зберіганні стоїть мінімум шість А-50 із демонтованими двигунами, на що вказував один із супутникових знімків. Із чого в свою чергу можна було робити висновок, що РФ може повернути назад в стрій ці шість "бортів" під виглядом нових А-50.

Стоянка А-50 із демонтованими двигунами на зберіганні на аеродромі "Иваново-Северный"

Загалом формується картина, в рамках якої РФ справді може відмовитись від подальшої реалізації А-100 "Премьер" по технологічним причинам. І натомість – перейти до відновлення А-50 зі зберігання під виглядом виробництва нових бортів.

Читайте також: Розкрито документацію та плани РФ щодо ремонту та модернізації Ту-95МС, Ту-160 та Ту-22М3, включно з вартістю та кількістю