xcounter
#

Як антидронові сітки допомогли СБА "Новатор" без проблем витримати попадання безпілотника рашистів

2351
СБА "Новатор" з з додатковим антидроновим захистом. Кадр з відео в TikTok
СБА "Новатор" з з додатковим антидроновим захистом. Кадр з відео в TikTok

З початком домінування безпілотників на полі бою бронетехніка почала оснащуватися додатковим антидроновим захистом, ефективність якого можна побачити на прикладі СБА "Новатор"

Український бронеавтомобіль "Новатор" без ушкоджень витримав попадання FPV-дрона та спокійно продовжив рух. У цьому йому допомогли встановлені антидронові сітки.

Так, на опублікованому в мережі інтернет відео, броньовик виробництва "Української бронетехніки" рухається дорогою, коли його атакує ударний безпілотник рашистів. Екіпаж встигає помітити загрозу, але БПЛА встигає досягнути цілі.

Читайте також: Рашисти кажуть, що кинуть свою нову "Тайфун ПВО" захищати мости і заводи

На щастя, схоже що антидронова сітка змогла запобігти серйозній шкоді, причому вціліли не лише військові, але й сама машина, яка змогла продовжити рух. Фактично, це ще один доказ щодо ефективності застосування таких захисних конструкцій.

Відзначити варто й СБА "Новатор", чиє штатне бронювання мінімізувало отриману шкоду. Оскільки зазвичай він комплектується засобом РЕБ, то можливо удар завдали дроном на оптоволокні, який має дещо меншу бойову частину. Однак це лише припущення без конкретних деталей щодо ситуації.

СБА
СБА "Новатор" з додатковим антидроновим захистом. Фото: ___maxon___ в instagram

З появою масового застосування ударних БПЛА на фронті військова техніка почала обладнуватися різними засобами для протидії. Спершу це були прилади РЕБ, які могли заглушити загрозу, однак цей метод мав недолік у неможливості подавити всі частоти.

Також з часом почали з’являтися стійкіші до завад безпілотники. Найсерйознішою загрозою тут стали дрони на оптоволокні та із застосуванням засобів автоматичного донаведення, що суттєво зменшило універсальність РЕБ на полі бою.

Поряд з цим розвивався інший метод протидії - антидронові захисні конструкції, як із застосуванням сіток з решітками, так і звичайних підручних матеріалів. В особливості таке було популярне в російської бронетехніки для проведення штурмів та артилерії.

Якщо говорити про українські машини, то на них теж почали встановлювати антидронові конструкції. Причому для танків було розроблено спеціальний "капюшон", ефективність якого визнали навіть рашисти.

Антидроновий
Антидроновий "капюшон" на танку Т-80. Фото: Сухопутні війська ЗСУ

Щодо решти військової техніки, то бронетехніка ЗСУ отримує різні захисні сітки та екрани, які зазвичай закривають весь корпус. Встановленням займаються як і промислові підприємства, так і ремонтні підрозділи з польовими майстернями.

Також такі антидронові конструкції дісталися навіть до артилерії. Так от САУ французького виробництва Caesar отримали їх для захисту кабіни, боєкомплекту та артилерійської частини.

САУ Caesar з додатковим антидроновим захистом
САУ Caesar з додатковим антидроновим захистом. Фото: ___maxon___ в instagram

Виходить, що допоки безпілотники залишаються домінантною силою на полі бою, то всім зразкам техніки доведеться отримувати додаткові конструкції. Це критично важливо для підвищення живучості машин та збереження життів військових.

Читайте також: Якщо США відмовляються від HMMWV, тоді чому Ізраїль закуповує для себе сотні таких машин