xcounter
#

Відео з виробництвом Shahed-ів у РФ: масштаби значні, але проблем немає лише з корпусами

6038
Відео з виробництвом Shahed-ів у РФ: масштаби значні, але проблем немає лише з корпусами

У РФ показали масштаби виробництва Shahed-136, який локалізується за проєктом "Алабуга" у Татарстані

Російська пропаганда дійсно майстерно вміє знімати виробництво озброєння й сьогодні було опубліковано відео з виробництвом Shahed-ів, скоріш за все, в Алабузі. Але, як й сюжети з виробництвом "Ланцет", а також нібито масовим виробництвом FPV-дронів на хлібних комбінатах, такі відео необхідно дивитись доволі уважно.

Зокрема ряди Shahed-136 здебільшого є виключно корпусами дронів, а не готовими БПЛА. Зокрема на кадрах видно, що дрони показані у численних рядах, наприклад, не мають двигунів, а сам фюзеляж не до кінця зібраний, й часом не вистачає вінглетів.

Читайте також: Індія отримає від РФ технології для виробництва РД-33 під свої МиГ-29

Таким чином значна частина з продемонстрованого - ще потребує комплектації авіонікою та двигунами.

Окрім того, одні й ті самі ряди дронів показуються з двох сторін, що викликає ефект масовості. Зокрема фото нижче - ці самі дрони, які на головному фото, але з іншого боку.

А єдине фото, не кадр з відео, вже демонструє процес наповнення фюзеляжів, що й зрештою й перетворює їх на дрони. Одночасно на кадрі понад двох десятків Shahed-136 саме на стадії збирання, а з іншого боку довгий ряд готових фюзеляжів, а не готова продукція.

Таким чином попри намагання ворога показати дійсно астрономічні масштаби виробництва, у реальності ситуація дещо інша. Зокрема у ГУР МОУ оцінюють виробництво Shahed-136 у 330-350 одиниць на місяць. Й реальні темпи виробництва літако-снарядів залежать від надходження комплектуючих, як з Ірану, так й з Китаю. Зокрема на Shahed-ах вже було зафіксовано використання декількох однотипних двигунів, але трьох різних компаній.

А на замкнений цикл виробництва Shahed-ів у РФ планують вийти лише у 2026 році, хоча навряд це буде означати, що ворог зможе повністю замінити західну цивільну електроніку.

Читайте також: Скільки дронів Magura V5 необхідно щоб потопити патрульний корабель "Сергей Котов" (відео)