Представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Вадим Скібіцький у своєму доволі детальному інтерв'ю відносно темпів виробництва та кількості далекобійних ракет у РФ повідомив й інформацію відносно виробництва у РФ літако-снарядів типу Shahed-136.
Зокрема у планах ворога виробити за друге півріччя 2023 року одразу 1300 дронів, але реальні можливості РФ значно нижчі, навіть враховуючи те, що це не буде 100% російське виробництво й тому існує можливість зменшити темпи шляхом санкцій.
Читайте також: ДПСУ отримала від Іспанії гвинтівки Cetme L, що здивувало самих іспанців
Нагадаємо, що аналіз залишків вже частково російських Shahed-136 демонструє наявність понад 100 комплектуючих виробництва 22 компаній з 7 країн світу, з яких Китай, Швейцарія та США.
Але Україна покладається не лише на санкції, які все одно не унеможливлюють, а лише зменшують виробництво озброєння. І фінальний результат буде залежати й "від успішної кінетичної дії на ті об'єкти, які беруть участь у виробництві цих дронів у РФ", зазначив Вадим Скібіцький в інтерв'ю РБК-Україна.
Й звісно для цього зараз українська розвідка активно працює над тим, щоб визначати, "де саме виготовляються БПЛА (адже в виробництві дронів та деталей до них бере участь не одне підприємство) і яка фактична потужність виробництва".
Й таким чином у Головному управлінні розвідки анонсували цілком закономірні удари по підприємствах, які можуть брати участь у виготовленні російських Shahed-136.
Водночас цілком можливо, що початок їх виробництва мало пов'язаний із створенням майданчика в особливій економічній зоні промислово-виробничого типу "Алабуга" у Татарстані. Скоріш за все цю задачу було поставлено й вона виконується на інших російських підприємствах. Зрештою, враховуючи темпи виробництва ракет у РФ, саме у широкому виробництві Shahed-136 у Кремлі вбачають можливість завдання масованих далекобійних ударів.
Таким чином саме такий "комбінований удар" шляхом зменшення об'ємів постачання комплектуючих, разом із фізичними ударами по виробничих майданчикам, при цьому не обов'язково кінцевого збирання, є вкрай важливим та потенційно ефективним поєднанням зменшення загрози.
Читайте також: Уразити FPV-дроном ЗРК "Тор", який у РФ вважається найбільш ефективним проти БПЛА: game changer як він є