xcounter
#

Скільки часу треба зараз, щоб набрати бронетехніки та зброї хоча б на ще одну бригаду ЗСУ

41618
Відновлення та модернізація Т-72 для ЗСУ на потужностях чеської Excalibur Army, січень 2023 року, фото з відкритих джерел
Відновлення та модернізація Т-72 для ЗСУ на потужностях чеської Excalibur Army, січень 2023 року, фото з відкритих джерел

Тим більш, що тут мова про озброєння, яке знайоме нашим військовим і просто стоїть на складах

Уряди Чехії та Данії запустили спільний проект, в рамках якого планують в наступні кілька місяців поставили для України техніку та озброєння, які стоять на складах чеських приватних компаній та будуть викуплені за рахунок данської влади. В даному випадку мова буде саме про відновлене озброєння і саме про ті зразки, які уже відомі нашим військовим, тому це в теорії має в чомусь прискорити хід проекту.

В рамках першої частини цього проекту передбачається, що для наших військових буде поставлено "майже 50" танків та бронемашин, 2500 пістолетів та 7000 гвинтівок, 500 ручних кулеметів та 500 снайперських гвинтівок, засоби РЕБ та радіотехнічної розвідки, "значна кількість крупнокаліберних боєприпасів". Про це йдеться у заяві, опублікованій Міноборони Чехії.

Читайте також: Як Моссад міг пропустити підготовку ХАМАС до атаки, і як це все пояснити
Чехія готує до відправки Т-72 та БМП-1 для ЗСУ, квітень 2022 року, фото з відкритих джерел

Водночас, також зазначається, що у другій частині цього проекту має бути передано дещо менший обсяг піхотного озброєння для ЗСУ. Мова там про 500 крупнокаліберних кулеметів, 280 "безвідкатних гармат" (ймовірно, тут мова про СПГ-9 або його аналоги), 7000 протитанкових систем, 10 тисяч ручних гранат, 60 мінометних систем та "значна кількість" систем для боротьби проти дронів.

В повідомленні від чеського Міноборони окремо зазначається, що описаний вище набір озброєння буде "спільним вкладом" урядів Чехії та Данії в допомогу Україні для відсічі рашистам, і що це буде також передача чеських збройних технологій на гроші данської влади.

Бійці ЗСУ із гвинтівками CZ Bren 2, ілюстративне фото з відкритих джерел

Але тут також варто звернути увагу й на таймінг процесу передачі: за першою частиною проекту техніка та озброєння мають бути передані протягом наступних "кількох місяців", за другою частиною проекту – вже протягом 2024 року.

Що заодно відповідає на питання, а скільки зараз знадобиться часу, щоб на складах в Європі набрати комплект техніки та озброєння, якого б вистачило на формування нової бригади для ЗСУ.

Нагадаємо, раніше Defense Express розповідало про те, що Міноборони Чехії під час Першого Міжнародного Форуму Оборонних Індустрій 29 вересня 2023 року в Києві обговорювало виробництво в Україні гвинтівок CZ Bren 2 і машин Tatra. Чеські урядовці вважають, що спільне виробництво зброї у нас може прискорити інтеграцію України до НАТО.

Tatra T 815-7T3R41 8х8 на виставці "Зброя та Безпека-2021", фото ілюстративне
Читайте також: Поки ЦАХАЛ скидає зі своїх F-16 бомби з 50-х років, США швидко передали Ізраїлю високоточні SDB