Шведській оборонний гігант Saab готовий до поглинань та об'єднань з іншим оборонними компаніями, про що повідомив очільник компанії Мікаел Юганссон [Micael Johansson] під час публічного виступу для інвесторів та підбиття підсумків другого кварталу 2023 року.
"Частина наших амбіцій зростання включає можливості злиття та поглинання. Я не говоритиму про розміри [компаній, що розглядаються], але, звичайно ж, у нас є план, коли йдеться про такі важливі країни, як Великобританія, США, і ми також, можливо, розглянемо Німеччину", - повідомив Мікаел Юганссон.
Читайте також: РФ показала міні-РЛС, якою хоче захистити Кримський міст від катерів-камікадзе
Й загалом вся стратегія компанії зараз націлена на те, що б захопити нові об'єми ринку на фоні очевидного дефіциту озброєння. При цьому на руку компанії грає очевидний швидкий вступ до НАТО, що означає дещо легшу участь у всіх можливих тендерах на закупівлю нового озброєння в інших країнах Альянсу.
А для цього цілком логічно розширятись та кооперуватись з іншими компаніями, поглинаючи малі та об'єднуючи зусилля з гігантами. Окрім того, створення спільних підприємств у юрисдикції країн-замовників є взагалі однією з умов просування та розширення виробничих потужностей. Тобто Saab декларує свою готовність до доволі агресивних дій.
Й якщо звернути увагу на звіт компанії можливо помітити деякі дійсно важливі речі. Зокрема найбільша за розміром замовлень сфера діяльності Saab - наземні системи розміром портфелю близько 4 млрд доларів, з яких нових замовлень близько 650 млн доларів.
У цій категорії продукції компанії такі відомі системи, як ПТРК NLAW, ПЗРК RBS-70 та ручний гранатомет AT-4. Й попри зростання продажів на 23% (у порівнянні із 2 кварталом 2022 року) прослідковується падіння маржі операційного прибутку на 20%. Тобто продукції виробляється більше, але її собівартість зростає.
Трохи менший за портфелем замовлень сектор - електронні системи розвідки, спостереження, РЕБ та РТР. Це для Saab 450 млн доларів нових замовлень з 4 млрд загальному портфелю. Який демонструє активне зростання за обома показниками, що пояснюється зацікавленістю у літаках ДРЛВ Global Eye та постачанням компонентів до Eurofighter.
А ось одна з найбільш відомих сфер Saab - авіаційна, бо мова йде про Gripen, це загальний портфель на 3,83 млрд доларів, з яких нових лише 210 млн доларів. Й попри зростання на 11% мова йде про поточні замовлення - виконання контрактів з Бразилією на постачання Gripen E та спільних з Boeing робіт над новим учбово-тренувальним літаком T-7A Red Hawk, хоча він й затримується на два роки.
При цьому у Saab не має нових замовників на Gripen вже останні 9 років й цей літак активно програє конкуренцію не лише F-35, але й F-16 у нових тендерах.
Ще один напрям робіт Saab - це морське озброєння, але воно традиційно не є флагманським й загальний об'єм замовлень 1 млрд доларів з мінімальним збільшенням за рахунок нових контрактів.
Читайте також: Перші десять Leopard 1A5 від Німеччини передані Збройним Силам України