xcounter
#

Озвучено реалістичні строки, коли Україна отримає перші F-16 від Нідерландів та за яких умов це може бути

8517
Фото: U.S. Air Force
Фото: U.S. Air Force

У міноборони Нідерландів озвучили низку насправді важливих питань про передачу Україні винищувачів F-16

Минулого тижня Нідерланди офіційно підтвердили передачу Україні своїх багатофункціональних винищувачів F-16 — і Повітряні Сили ЗСУ зрештою отримають майже всі 42 літаки (за винятком декількох, які залишаться для навчання), які є у строю повітряних сил цієї країни.

Цікавим у цьому контексті є інтерв’ю очільниці оборонного відомства країни Кайси Оллонґрен, яка розповіда виданню "Європейська правда" низку деталей про передачу Україні винищувачів F-16.

Читайте також: Третій донор F-16 для Повітряних Сил ЗСУ: Норвегія офіційно підтвердила передачу винищувачів

Найважливіше — міністерка оборони запевняє, що винищувачі відправляться в Україну якнайшвидше, разом з тим, "найбільш реалістичний термін", який розглядає Оллонґрен — це шість-вісім місяців, тобто орієнтовно лютий-квітень 2024 року.

Вона наголошує на тому, що навіть такі строки — це "надзвичайно швидко" і що "ніхто раніше не робив цього", але водночас сподівається, що їм вдасться вкластися у визначені терміни.

Оллонґрен також наголошує, що для передачі Україні винищувачів F-16 має бути виконана низка важливих умов. Передусім це навчання необхідної кількості як пілотів, так і інших фахівців для того, щоб наші Повітряні Сили могли повноцінно використовувати ці літаки.

Далі — питання інфтраструктури, і тут можна згадати, як F-16 вже були в Україні та літали разом з Су-27 ПС ЗСУ, і що тоді не було особливих проблем з експлуатації західних винищувачів зі злітно-посадкових смуг.

Ще два важливі моменти, на які акцентує Оллонґрен — це питання запасних частин та озброєння — щодо останнього, то західні ЗМІ вже раніше повідомляли про те, що у списку пріоритетів України є ракета JASSM, яка дозволить нищити цілі на відстані у 370 км.

Загалом Оллонґрен відзначає, що точні умови передачі Україні винищувачів F-16 поки що обговорюються і що важливу роль у цьому процесі гратимуть також і США як виробник.

Також тут варто згадати, що раніше Президент України Володимир Зеленський повідомляв, що українські пілоти будуть проходити навчання на 18 нідерландських F-16, які будуть передані після навчання, а інші літаки — у міру того, як будуть закінчувати навчання групи пілотів.

Читайте також: Як Повітряні сили "прикрутили" JDAM-ER до Су-27: все виявилось складніше ніж хотілось