xcounter
#

Третій донор F-16 для Повітряних Сил ЗСУ: Норвегія офіційно підтвердила передачу винищувачів

3006
Норвезькі винищувачі F-16, фото — Luftforsvaret
Норвезькі винищувачі F-16, фото — Luftforsvaret

За попередніми оцінками, Норвегія може передати Україні від 5 до 12 своїх винищувачів F-16

Очільник норвезького уряду Йонас Гар Стере підтвердив оприлюднену раніше у ЗМІ інформацію про те, що Норвегія планує виділити для України багатофункціональні винищувачі F-16.

Як заявив прем’єр-міністр Норвегії під час пресконференції, країна буде навчати українських льотчиків і раніше вже оголошувала про те, що виділить для цього два літаки.

Читайте також: Скільки катерів-камікадзе вдається збивати росіянам і чому навіть 30% уражень мають свій ефект

Водночас інформація про те, скільки всього F-16 від Норвегії можуть отримати Повітряні Сили ЗСУ і як швидко ці літаки зможуть відправити в Україну поки що не розголошується — за словами прем’єр-міністра країни, про це скажуть пізніше.

Разом з тим, норвезькі експерти припускають, що цілком може йтися про цілу ескадрилью, тобто 12 літаків, які Норвегія спочатку планувала продати приватній компанії з США, але там "щось пішло не так" і угода не відбулася.

Є й менш позитивні оцінки стосовно кількості — наприклад, у норвезькому NRK кажуть, що Україна отримає від 5 до 10 винищувачів залежно від того, в якому стані перебувають літаки.

У будь-якому випадку, Норвегія стане третьою країною після Нідерландів і Данії, яка погодилася передати Україні багатофункціональні винищувачі F-16, які зрештою мають стати основним типом у ПС ЗСУ.

Читайте також: Як Повітряні сили "прикрутили" JDAM-ER до Су-27: все виявилось складніше ніж хотілось