Міністерство оборони України досі не визначило, яке саме кораблебудівне підприємство нашої країни візьме на себе добудову першого корвету за проектом Ada для ВМС України.
Про це Defense Express стало відомо від джерел, дотичних до реалізації "корветної програми" для українського флоту.
Читайте також: ВМСУ хочуть заміну "Гетьмана Сагайдачному", але остаточного рішення по "Володимиру Великому" поки нема
За попередніми планами, добудовувати перший корвет Ada для ВМС України мав би миколаївський суднобудівний завод "Океан".
Меморандум про співпрацю керівництво "Океану" та Державний оборонний концерн Турецької Республіки уклали наприкінці грудня 2020 року. А у квітні 2021 року керівництво заводу "Океан" оголосило, що почало відновлення працездатності свого сухого доку, необхідного для добудови корвету за проектом Ada.
Однак, як стало відомо Defense Express, із "Океаном" відмовилась співпрацювати турецька кораблебудівна компанія STM, яка зараз безпосередньо будує перший корвет за проектом Ada для ВМС України. Неофіційна та негласна причина – технічний стан потужностей заводу "Океан" лишає бажати кращого.
Зараз, за даними Defense Express, за право добудувати перший корвет Ada для України зараз негласно змагаються два підприємства – "Нібулон" та державний Миколаївський суднобудівний завод, що входить до складу "Укроборонпрому".
Як відомо Defense Express із власних джерел, керівництво "Укроборонпрому" визнає, що потужності МСЗ – також в поганому технічному стані. Тому Концерн просить турецьких партнерів інвестувати в створення нових потужностей для добудови корвета Ada на Миколаївському суднобудівному заводі.
В свою чергу, як відомо за даними з відкритих джерел, "Нібулон" для проведення докового ремонту допоміжного корабля "Олександр Охріменко" наприкінці грудня 2021 року був вимушений орендувати плавучий док у того ж МСЗ.
Відповідно – можемо висловити припущення, що і для участі в добудові корвета Ada для ВМС України "Нібулону" також доведеться орендувати потужності МСЗ.
Втім, в історії з добудовою в Україні першого корвету за проектом Ada може бути й третій варіант. Корабель буде комплектуватись на потужностях Миколаївського суднобудівного заводу, де за рахунок турецької сторони будуть створені умови для встановлення на корвет усіх необхідних комплектуючих.
А також - умови для проведення приймально-здавальних заводських та державних випробувань. Саме таку версію зараз просуває "Укроборонпром", до складу якого входить МСЗ як найбільш прийнятний для реалізаціі проекту майданчик. Проте остаточне рішення буде залежати від Міноборони.
Читайте також: Румунія та Франція уже третій рік не можуть узгодити контракт на корвети Gowind-2500