Як відзначили у прес-службі Миколаївського суднобудівного заводу "Океан", по завершенню цих робіт підприємство зможе будувати великовантажні судна та кораблі.
"Відновлення працездатності сухого доку дає можливість Суднобудівному заводу "Океан" повернутися на ринок великовантажного суднобудування, а також виконувати судноремонт теплоходів довжиною до 300 м", - відзначили у прес-службі заводу.
Читайте також: Оголошено оснащення корветів Ada для України: Міноборони визначились з ПКР та ЗРК
На сьогодні працівники суднобудівного підприємства вже почали роботи над новим затвором, який буде складатися з восьми секцій вагою близько 100 тонн кожна. 800-тонний сталевий затвор забезпечить надійне перекриття камери й можливість штатного використання сухого доку.
На підприємстві нагадали, що заводський сухий док на сьогодні є єдиним "з доступних в Україні" та одним з найбільших в Європі.
Довжину сухого доку – 355 метрів, ширина 60, а глибина 17,1 метра. Переддоковий майданчик має площу 35 тис. кв.м. Він обладнаний двома козловими кранами вантажністю 320 тонн кожен та чотирма монтажними кранами по 80 тонн вантажності.
"Завершення роботи по відновленню затвору сухого доку планується у четвертому кварталі 2021 року", - повідомила прес-служба підприємства.
Нагадаємо, наприкінці 2020 року стало відомо про укладення меморандуму між Суднобудівним заводом "Океан" та Державним оборонним концерном Турецької Республіки щодо спільної діяльності з реалізації проекту будівництва серії кораблів класу корвет для ВМСУ. Документ був підписаний в рамках виконання Рамкової військової угоди, підписаної в жовтні 2020 року під час зустрічі президентів України та Туреччини, а також відповідного контракту на будівництво корветів, підписаного сторонами 14 грудня минулого року в Києві.
За планом, головний корабель (адаптований корвет типу Ada) буде побудований в Туреччині, а інші три (за деякими даними чотири) корвети на українському заводі.
Миколаївське підприємство, яке ще кілька років тому було на межі закриття, обрали після проведення аудиту технічних спроможностей суднобудівних підприємств України турецькою стороною.
Своєю чергою, у лютому цього року, начальник управління маркетингу Суднобудівного заводу "Океан" Микола Гапеєв повідомив, що на підприємстві очікують на підписання основного договору з турецьким замовником та початок активної співпраці в будівництві корветів для ВМСУ у квітні 2021 року.
Читайте також: Британські ракетні катери: навіщо вони взагалі, якщо будуть корвети