Сили оборони України в ніч на 5 липня здійснили чергову дронову атаку по цілях на території РФ, зокрема Генеральний штаб ЗСУ вже офіційно на своїх сторінках у соцмережах повідомив про ураження аеродрому "Борисоглєбськ", який розташований у Воронезькій області, розташований орієнтовно у 350 км від кордону з Україною. Відзначає тсья, що удари було завдано силами ССО ЗСУ спільно з іншими підрозділаии СОУ.
За даними Генштабу, відомо, що у результаті ударів було уражено склад з керованими авіаційними бомбами та навчально-бойовий утак, а також ймовірно й інші літаки.
Читайте також: Як Німеччина дійсно швидко може поставити додаткові Patriot Україні, якщо черга на них 4-5 років
Нагадаємо, що там розташований Борисоглєбський навчальний авіаційний центр підготовки льотного складу, який літає на Як-130. Крім того, на аеродромі базуються такі літаки, як Су-25, Су-30, Су-34 та Су-35.
Сили оборони України вже атакували цю авіабазу у 2024 році декілька разів, в одній з атак дрони зачепили таємничі контейнери, що можна було побачити на супутникових знімках.
Крім того, вночі також було атаковано інший не менш, а може й більш цікавий об’єкт - йдеться про АТ "ВНИИР-Прогресс", де за попередніми даними було уражено один з виробницих цехов.
Це вже не перший удар по цьому об’єкту протягом останнього часу, раніше по ньому вже били на початку червня, після цього радару рашисти офіційно повідомляли про призупинення роботи підприємства.
Нагадаємо, що АТ "ВНИИР-Прогресс" у переліку продукції займається виробництвом модуля типу "Комета", який РФ використовує у "Шахедах", а також наприклад у своїй новій ракеті S8000.

Так, у ніч на 4 липня серед усього було уражено "Научно-исследовательский институт прикладной химии" у місті Сергієв Посад, який займається виробництвом термобаричної бойової частини "Шахедів".
А раніше Удари "Лютих" зупинили виробництво "Шахедів" на заводі "Купол" в Іжевську, йдеться про одну з варіацій дрона-камікадзе типу Shahed-136 під назвою "Гарпия-А1".
Читайте також: Чому "Українська бронетехніка" перетворила 60-мм міну на FPV-дрон UB60D та як це підвищує боєготовність військових