Наприкінці червня ми розповідали про те, що військово-морські сили Іспанії хочуть озброїтися одразу трьома авіаносцями, один з яких буде дійсно повноцінним авіаносцем під пілотовані літаки у кількості до 30 одиниць та з можливістю злету з катапультою.
Водночас буквально за тиждень після цього турецькі ЗМІ писали про те, що відповідно до оприлюдненого огляду оборонних проєктів від очільника управління оборонної промисловості Туреччини Халука Гьоргюна [Haluk Görgün] Анкара та Мадрид мають спільні плани із розробки "суперавіаносця", проєкт пов’язаний зокрема з компанією Navantia, яка також робить суто іспанський авіаносець. Про це розповідає Infodefensa.
Читайте також: Франція має побудувати атомний авіаносець PANG без затримок, або повторить досвід РФ з "Кузенцовим"
Цікавим у цій історії є той факт, що "це ж вже було", бо розмови про новий авіаносець, який Туреччина хотіла побудувати разом з Іспанією, стартували ще чотири роки тому, у 2021 році, і з того часу подекуди випливали в ЗМІ, але далі тих самих розмов, схоже, не пішло.

Втім зараз, схоже, Туреччина має нові, більш масштабніші плани на цей проєкт, бо довжина майбутнього авіаносця зросла з 285 до 300 метрів, що на декілька десятків метрів більше за той же французький Charles de Gaulle чи британський Queen Elizabeth і фактично наближається до американських USS Gerald R. Ford із довжиною у 337 метрів.
Для яких саме літаків чи БПЛА буде призначений суперавіаносець у новій версії не відзначається, але у попередньому варіанті йшлося зокрема про низку різних важких БПЛА на кшталт Anka 3, TB3 чи Kizilelma.
Нагадаємо, що раніше іспанська Navantia брала участь у проєктуванні та розробці турецького десантного корабля Anadolu, який також може бути легким авіаносцем і створений на основі Juan Carlos I.
Читайте також: У Італії заговорили про атомний авіаносець до 2040 року на заміну Cavour