Будівництво корветів для Військово-Морських Сил України за угодами з Туреччиною, підписаними 14 грудня цього року, відбуватиметься на миколаївському суднобудівному заводі "Океан".
Про це заявляє прес-служба самого заводу "Океан".
Читайте також: Ракетні катери для України будуть озброєні норвезькою ПКР NSM, - Головнокомандувач ЗСУ
"Суднобудівний завод "Океан" уклав меморандум з Державним оборонним концерном Турецької Республіки про спільну діяльність з реалізації проекту будівництва серії кораблів класу корвет для Військово-Морських Сил України на виконання Рамкової військової угоди, підписаної в жовтні 2020 року під час зустрічі президентів України та Турецької республіки в Анкарі, а також контракту на будівництво корветів, підписаного сторонами 14 грудня поточного року в Києві", - йдеться у повідомленні прес-служби установи.
Там також заявляють, що з "метою локалізації корветної програми Державний оборонний концерн Турецької Республіки провів аудит технічної спроможності суднобудівних підприємств України".
"Суднобудівний завод “Океан” обрано та включено в корветну програму з урахуванням унікальних технічних можливостей підприємства, наявності професійних кадрів та поточної програми модернізації виробничих активів. Меморандум передбачає укладення окремих контрактів між сторонами в чітко обумовлені строки та конкретні кроки співпраці в рамках корветної програми", - наголошує прес-служба самого заводу "Океан".
За наявними даними, потужності заводу "Океан" дозволяють будувати судна та кораблі із такими максимальними габаритами: водотоннажність – до шести тисяч тонн, довжина корпусу – до 135 метрів, ширина – до 18 метрів.
Для порівняння, турецький корвет проекту Ada, який ймовірно будуватимуть для флоту України, має такі габарити: водотоннажність – 2300 тонн, довжина корпусу – 99,56 метрів, ширина корпусу – 14,4 метри.
Нагадаємо, 14 грудня, Міністр оборони України Андрій Таран підписав угоди з турецькими компаніями, котрі передбачають про передачу технологій та виробництво корветів і ударних безпілотних авіаційних комплексів для потреб Збройних Сил України.
Така подія відбулась у рамках візиту турецької делегації на чолі з Президентом Директорату оборонної промисловості Турецької Республіки Ісмаїлом Деміром.
Як наголосив Міністр оборони України Андрій Таран , мова в першу чергу про проекти, що мають радикально посилити бойові спроможності Військово-Морських Сил Збройних Сил України задля підвищення безпеки у Чорноморсько-Азовському регіоні.
Читайте також: Компанія Baykar Defense поставила замовникам, включно з Україною, 154 БпЛА Bayraktar TB2