Технічний директор турецької компанії Baykar Defense Сельчук Байрактар повідомив, що на даний момент збройним силам і силам безпеки Туреччини і ще трьох країн (Азербайджану, Катару і України) поставлено сумарно 154 БЛА Bayraktar TB2, з них "більше 120" знаходяться в строю.
Сумарний наліт БЛА Bayraktar TB2 з 2014 р. склав понад 280 тисяч годин, більше 80% їх польотів в бойових умовах були "повністю успішними".
Читайте також: Андрій Таран: Україна та Туреччина обмінюватимуться технологіями при спільному виробництві Bayraktar TB2
Також Baykar Defense поставила збройним силам і силам безпеки Туреччини "понад 228" малих БЛА, їх сумарний наліт перевищив 100 тисяч годин.
Також компанія повідомила, що насьогодні вже розроблена більш сучасна версії БпЛА Bayraktar TB2 - це TB2S, з інтеграцією системи супутникового зв'язку SATCOM для управління аппартом.
Завдяки цьому БпЛА тепер не мають обмежень по дальності застосування, бо можуть зв'язуватися з наземною станцією управління у широкій зоні, покриття у якій забезпечується завдяки супутнику.
Застосування вйськовими безпілотників "Байрактар ТБ2", придбаних Азербайджаном у Туреччині, зіграло важливу роль в перемозі Баку над вірменськими силами під час карабахської війни. Це стало очевидною рекламою турецької зброї та безпілотних літальних апаратів як таких.
За час війни за Нагірних Карабах ударно-розвідувальний БПЛА Bayraktar TB2 знищив 976 цілей. Детальну статистику застосування турецького дрона підбив ресурс Clash Report.
Раніше Туреччина використовувала вітчизняні наступальні та розвідувальні безпілотні літальні апарати у ході власних військових операцій на півночі Сирії й у Лівії.
Насьогодні фахівці з оборони в усьому світі фокусують увагу на те, як їхні країни можуть використовувати аналогічні системи, і як вони мають реагувати, якщо проти них будуть застосовуватися такі безпілотні апарати.
Особливо за умов, коли більшість зенітих ракетних комплексів погано працюють проти малорозмірних та повільних БпЛА, а інформація, яку ці безпілотники можуть надати у режимі реального часу, суттєво нівелює переваги протиборчої сторони.
Все це разом буде поштовхом до критичиної оцінкии та фундаментальної перебудови як наступальної, так і оборонної військової тактики та оперативних дії на полі бою.
Можна очікувати, що головний наголос буде зроблено як на збільшенні кількості безпілотних платформ з різними функціональними можливостями, які застосовуються підрозділами, так і на перегляді засобів, сил та способів, які здатні ефективно протидіяти безпілотним авіційним комплексам.
Ці висновки та виклики, звісно, є надзвичайно актуальними і для Збройних Сил України.
Нагадаємо, що 14 грудня 2020 р. Міністр оборони України Андрій Таран підписав угоди з турецькими компаніями, котрі передбачають про передачу технологій та виробництво корветів і ударних безпілотних авіаційних комплексів для потреб Збройних Сил України.
Читайте також: Аналіз дій Bayraktar TB2 в небі Карабаху: полювання за танками, знищення ППО та удар у тилу (відео)