Як повідомили неназвані джерела у військовому відомстві України, 13 листопада ц.р., під час наради, обговорювалось питання щодо витрат грошового бюджетного ресурсу ЗСУ, виділеного в рамках ДОЗ-2020.
Зокрема була обговорена можливість виділити певну частину цих коштів, що залишилися невикористаними, на турецький проект.

"Тож, скоріш за усе, саме турецькому проєкту буде надане зелене світло", - відзначило джерело.
При цьому відзначається, що "За таких умов гарантовану участь у проєкті будівництва корвету зможе взяти лише державне підприємство "Науково-виробничий комплекс газотурбобудування "Зоря" - "Машпроект", що є українським розробником і виробником газових турбін для кораблів. Щодо решти українських підприємств, то можливість їх участі наразі невідома".
Мова йде про попередні плани з закупівлі турецьких корветів класу Ada, про що раніше повідомляв віцепрем’єр-міністр - міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Олег Уруський.

Проте, на той час, за його словами, якихось конкретних перемовин щодо цього проекту не проводилось, а була відзначна лише певна зацікавленість українських військових.

Турецькі корвети мають довжину близько 100 метрів та водотоннажність у 2400 тонн при максимальній швидкості до 29 вузлів. Основним озброєнням такого корабля є 8 ПКР Harpoon американського виробництва.

Варто додати, що водночас, на фоні можливих витрат "залишків" на закордонні проекти (САУ Dana, турецькі корвети тощо) посилено ходять чутки про відсутність фінансування (запланованого в ДОЗ-2020) на необхідні українські проекти. Як то ракетні комплекси "Нептун" та "Вільха" або закупівлю нових транспортних літаків Ан-178.
Читайте також: В Індії успішно провели швартові випробування двох газотурбінних агрегатів від "Зоря"-"Машпроект" на головному есмінці Visakhapatnam (фото)