За попередніми планами, головний корвет може бути побудований в Турецький Республіці, а інші кораблі з серії будуть виготовлятися вже на вітчизняних верфях.
Про це у п’ятницю, 23 жовтня ц.р. повідомив віцепрем’єр-міністр - міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Олег Уруський під час пресконференції "Реформа оборонної та авіакосмічної промисловості України: основні орієнтири".
Читайте також: Туреччина готова побудувати в Україні завод для виробництва Bayraktar TB2 - Олег Уруський
"Перший корвет може бути виготовлений за нашою участю на території Туреччини, а всі наступні вже будуть виготовлятися на українському підприємстві. Тут у нас в Україні, а не в Туреччині. Це принципова умова", - наголосив Олег Уруський.
При цьому він пояснив, що детальних перемовин щодо цього проекту з турецькою стороною поки не було, однак підтвердив інформацію щодо певної зацікавленості Міністерства оборони України у турецьких корветах.
Також під час прес-конференції віцепрем’єр-міністр - міністр з питань стратегічних галузей промисловості України повідомив про досить скрутне становище української суднобудівної галузі.
"Під час відвідання Державного Центру кораблебудування в Миколаєві ми провели серйозну нараду за участю головного замовника – Військово-морських сил України. В нас ситуація дійсно дуже критична в кораблебудівній галузі. На сьогодні у Концерні "Укроборонпром" фактично два державних підприємства залишилося, які мають відношення до кораблебудування", - відзначив Олег Уруський.
При цьому він пояснив, що одне з них - це конструкторське бюро (ДПЦК) а друге - ДП "Миколаївський суднобудівний завод", який скоріше, через велику кількість проблем, можна назвати судноремонтним.
Практично всі інші приватні кораблебудівні підприємства разом з найбільшим – ЧСЗ (на якому, власне, колись почалося будівництво головного українського корвета) теж у досить важкому стані.
"На сьогодні, я так розумію, Міністерство оборони не бачить доцільності продовження будівництва Корвету у своїх інтересах. Натомість розглядається питання - це вже предмет перемовин, якщо буде прийняте кінцеве рішення щодо Туреччини – то яким чином використати ті наробки, які були по корвету нашому, до побудови корвету трохи іншого класу", - зазначив Олег Уруський.
"Підприємство, яке реально розвивається на сьогодні там, це "Нібулон". Яке дійсно може слугувати базою на сьогодні. Де ми реально можемо робити локалізацію і стосовно виробництва ракетних катерів, і стосовно будівництва тих самих корветів", - наголосив він.
Варто додати, що під час нещодавнього візиту Президента Володимира Зеленського до Туреччини (16-17 жовтня цього року) низку оборонних підприємств цієї країни у складі делегації Міністерства оборони України на чолі із Міністром оборони Андрієм Тараном відвідав і Командувач українських ВМС контрадмірал Олексій Неїжпапа.
Нагадаємо, що тоді був підписаний Меморандум про наміри між Міністерством оборони України та Державним агентством з питань оборонної промисловості Турецької Республіки про проєкти в галузі оборонно-промислових проектів.
У цьому документі були окреслені наміри сторін започаткувати та імплементувати спільні проекти з будівництва бойових кораблів, БПЛА та всіх видів турбінних двигунів.
Меморандум підписали Міністр оборони України Андрій Таран та голова Державного агентства з питань оборонної промисловості Турецької Республіки Ісмаїл Демір.
Читайте також: "Зоря"-"Машпроект" уклала меморандум про партнерство з турецькою компанією (фото)