В 2024 році Польща вирішила по факту засекретити дані по власному імпорту озброєння, і не подала відповідний звіт для Реєстру звичайних озброєнь. Однак на такий крок не пішли інші країни, котрі в минулому році за тих чи інших обставин постачали техніку та озброєння для Польщі.
Тому є можливість все рівно порахувати не тільки поставки з Південної Кореї для польських збройних сил, але й також - транзит через Польщу озброєння, яке ймовірно призначалось саме для ЗСУ. Про це йдеться в публікації польського порталу Defence24.
Читайте також: Чи будуть далекобійні ракети та скільки Patriot отримає Україна: упорядковуємо хаос заяв та обіцянок

Як зокрема вказують автори видання, за підсумками 2024 року Болгарія прозвітувала про експорт до Польщі 33 самохідних артустановок 2С1 "Гвоздика" та ще двох гаубиць 2А31 до таких САУ, восьми МТ-ЛБ та 78 буксируваних мінометів калібру 120-мм.
При цьому деталізується, що Болгарія в попередні роки або сама продавала польське озброєння, або ж відправляла свою зброю на адресу польських компаній для подальшого реекспорту.
Крім того, в 2024 році Нідерланди поставили до Польщі 24 одиниці ракет або ж пускових установок невказаного типу, а Велика Британія - передала вісім бронетранспортерів FV432, одну машину зв’язку FV439 Royal Signals, 13 БРЕМ типу FV434 та дев’ять одиниць ПЗРК не вказаного типу. Якщо врахувати зовнішній контекст, то цілком можна припустити, що описане у цьому та попередніх двох абзацах озброєння йшло транзитом через Польщу саме до України, хоча не треба скидати з рахунків й інші варіанти.

Аналіз даних із Реєстру звичайних озброєнь ООН також показав, що у 2024 році Польща та Словаччина провели доволі цікавий "артилерійський" обмін.
Словацька сторона передала полякам 155-мм самохідну артустановку Eva, 39 снарядів Ofd MKM Inert BB та 33 Ofd MKM Iner, ну а польська сторона словакам – ту саму САУ Eva та САУ Krab. Деталь дуже цікава, бо в минулому році не було ніяких публічних повідомлень про те, що Польща та Словаччина ведуть співпрацю в сегменті артилерійського озброєння.
Також зафіксовано, що в 2024 році Польща імпортувала 3504 гранатомети M72 з Норвегії та 192 гранатомети Carl Gustav зі Швеції. За підсумками минулого року Південна Корея прозвітувала про поставку в Польщу 56 танків K2 та 70 самохідних артустановок K9, за підсумками 2023 року – 18 танків K2, 42 САУ K9 та 12 навчально-бойових літаків FA-50.
Раніше Defense Express писало про те, скільки зброї з Польщі експортували до України у 2024 році та як в цьому списку опинилися Д-44.

Читайте також: Греція може віддати свої С-300 і "Тор" взагалі Вірменії, куди й так продають зброю Індія та Франція, чому так