Повітряні сили США продовжують роботи над своєю гіперзвуковою ракетою повітряного базування AGM-183A ARRW (Air-Launched Rapid Response Weapon) і нещодавно стало відомо, що у службі провели другий запуск бойового прототипу цієї ракети, як розповідають у виданні Defense News.
Наразі відомо, що випробування були проведені 13 березня цього року і були зосереджені передусім на "наскрізних характеристиках зброї". Але, разом з тим, хоча й у службі відзвітували про те, що "випробування досягли декількох цілей", але наразі залишається невідомим, наскільки успішними вони були в цілому.Так, наприклад, під час першого запуску бойового прототипу ракети AGM-183A ARRW повідомлялося, що "всі цілі були досягнуті", й відзначалося, що бомбардувальник "успішно випустив ракету", яка змогла досягти швидкості у 5 Маха перед тим, як уразити визначену ціль.
Читайте також: Які реальні характеристики гіперзвукового "Циркона", яким рашисти "лякають" США
Водночас у повідомленні про березневий пуск аналогічних подробиць не повідомляється – там лише констатують факт проведення пуску, відзначають про "досягнення декількох цілей" та зауважують, що "інженери та тестувальники команди ARRW" збирають дані для подальшого аналізу".
Видання Defense News поцікавилося у ПС США, чи будуть вони надавати більше інформації про ці випробування, і там відзначили, що обмежаться вже опублікованим пресрелізом і загалом в майбутньому будуть надавати менше інформації з приводу цієї теми "з міркувань оперативної безпеки".
Тому з усього цього можна зробити обережний висновок, що під час випробувань щось могло піти не так, як планувалося – зрештою, це не вперше, коли у ПС США зіштовхуються з труднощами під час розробки цієї ракети – наприклад, під час першого випробування у 2021 році ракета так і не змогла покинути крило бомбардувальника, під час другого не запустився двигун ракети, а третє повторило долю першого. Разом з тим, перше успішне тестування гіперзвукової ракети відбулося у травні 2022 року.
Щодо подальших планів стосовно ракети ARRW, то на 2024 рік ПС США запросили 150,3 млн доларів і відзначили, що мають "завершити прототипування та льотні випробування". Для порівняння, на цей проект у 2022 і 2023 роках виділялося 308,08 та 114,98 млн доларів відповідно.
Читайте також: Нова ядерна гіперзвукова ракета для винищувачів Rafale: що відомо про французький проект ASN4G