Оборонна промисловість В’єтнаму створила свою копію самохідної артустановки 2С1 "Гвоздика" калібру 122-м, яка отримала назву PTH-122, відповідне зображення уже з’явилось у соцмережах.
До цього моменту, в грудні 2024 року, "оборонка" В’єтнаму демонструвала інший зразок із аналогічного сегменту – власну копію БМП-1 під назвою XCB-01, відповідні фото також були в соцмережах.
Читайте також: Що країни Заходу можуть продати В'єтнаму, який зробив свої ПКР VCS-01 Truong Son та має інтерес до С-130
Від Defense Express тут хочемо акцентувати, що описане вище – поки що єдиний відомий випадок настільки масштабного зворотного інжинірингу радянської техніки в сучасних умовах. Однак тут відкритим є питання про те, чому В’єтнам взагалі пішов на такий проект.
Якщо відштовхуватись від даних The Military Balance 2024, то на початок минулого року збройні сили В’єтнаму мали в своєму розпорядженні 300 одиниць БМП-1/БМП-2 та неназвану кількість САУ 2С1 "Гвоздика". При цьому показник оборонного бюджету цієї країни в 2023 році складав еквівалент 7,4 мільярди доларів США.
На цьому тлі базове пояснення, яке може бути – В’єтнам вирішив створити прямі копії БМП-1 та "Гвоздики", щоб напряму замінити ними машини цього типу.
Однак далі виникає питання про те, а чому в’єтнамці пішли саме на зворотній інжиніринг зі створенням нових машин у звичному обрисі замість придбати таку техніку на зовнішньому ринку.
Відповідь може виглядати так – В’єтнам більше не хоче працювати з Росією як постачальником озброєння, і це проявилось ще в 2022 році навіть у залученні Ізраїлю до модернізації наявного парку Т-54/55 (загалом 850 одиниць).
Раніше Defense Express писав про те, як Польща сама навчилась виготовляти МТ-ЛБ та САУ "Гвоздика", і також про те, як союзники рашистів зробили із 2С1 "Гвоздика" легкий танк.

Читайте також: У КНДР з феноменальною точністю скопіювали RQ-4 Global Hawk - коли культ-карго переміг здоровий глузд