xcounter
#

В РФ заявляють про нестачу 400 тис осіб для їх ВПК, але про що це насправді говорить

4193
Процес ремонту танків для армії РФ, зображення з відкритих джерел
Процес ремонту танків для армії РФ, зображення з відкритих джерел

Як можна оцінювати заяви рашистів про "кадровий голод" у їх "оборонці", та яке припущення з цього можна зробити

У різних ЗМІ була оприлюднена заява голови комітету по контролю нелегітимної "Держдуми РФ" Олєга Морозова про те, що дефіцит кадрів на підприємствах російського ОПК в найближчий час складе 400 тисяч осіб. Він це пов’язав з дефіцитом інженерних кадрів, який виник за останнє десятиріччя, і який мовляв можна вирішити за рахунок посилення системи інженерної освіти.

На перший погляд, тут картина виглядає доволі лінійно – якщо рашисти заявляють про нестачу людей у своїй "оборонці", то значить вони готуються до нарощення виробництва озброєнь.

Читайте також: Чому "Ростех" став 7 у світі оборонною компанією за доходом та куди РФ експортувала зброю
Виробництво танків на рашистському "Уралвагонзаводі", зима 2024 року, фото з відкритих джерел

Але якщо проаналізувати додаткові наявні дані, то картина стане значно складнішою. Почнімо з того, що РФ протягом повномасштабної війни проти України уже докладала зусиль до нарощення кадрового складу своєї "оборонки", і певного успіху в цьому досягла.

Наприклад, уже в березні 2024 року в рашистському ВПК вже працювало 3,5 мільйона осіб, порівняно з тим, що на лютий 2022 року працювало усього 2,4 мільйона осіб.

Хоча справедливості заради, це відбувалось через доволі специфічні механізми, наприклад залучення зеків для роботи ВПК, а потім й інших секторів економіки, а у березні 2023 року рашисти "знайшли", як збільшити виробництво ракет та БМП-3 - студентів та "зеків" на заводи, а працівників на фронт.

З цього випливає, що росіяни уже пройшли кілька хвиль нарощення складу персоналу, який працює на підприємствах їх ВПК, і тепер підійшли до необхідності провести ще одну, нову хвилю.

Конвеєр по виробництву БМП-3 та БМД-4М на потужностях рашистського "Курганмашзаводу", ілюстративне зображення з відкритих джерел

На цьому місці можна висловити обережне припущення, що росіянам знадобилась чергова хвиля нарощення персоналу в ОПК на тлі можливих проблем із закупівлею вживаних верстатів західного зразка, що зазвичай купувались в обхід санкцій Заходу.

Іншими словами - що в даній історії РФ вирішила компенсувати нестачу сучасного обладнання в екстенсивний спосіб, тобто просто постановкою задачі набрати ще більше людей для роботи підприємств військово-промислового комплексу.

Але наскільки це припущення є обгрунтованим, зможе показати лише подальша практика, за якою ми власне й будемо стежити.

Читайте також: Як Росія нарощувала виробництво зброї в 2024 році, та яка має бути відповідь