Як розповідає польське видання Defence 24, Індонезія вже в цьому році планує збільшити витрати на "оборонку" аж на 21 % – до 10,6 млрд доларів.
І це – лише невелика частина плану на 25 років, протягом яких країна планує витратити 124,9 млрд доларів на закупівлю нових зразків озброєнь для армії та на пов’язані з цим витрати.
Читайте також: Чеська Excalibur Army підписала угоду про виробництво РСЗВ на шасі Tatra в Індонезії, на черзі - Україна
Такий солідний план модернізації просуває безпосередньо президент країни Джоко Відодо. Загалом його планують розділити на п’ять "п’ятирічок". Перша – у 2021-2024 роках.
Звичайно, що така новина має стати позитивною передусім для індонезійських підприємств – однак, разом з тим, країна потребуватиме й низку зразків озброєння та військової техніки від іноземних виробників. А такі масштабні інвестиції в "оборонку" – маркер для виробників зброї, які хочуть отримати нові контракти. Так би мовити, "відхопити ласий шматок від пирога".
Ось, наприклад, поляки вже кажуть про те, що "ріст ринку в такій країні, як Індонезія, може бути цікавим напрямком, наприклад, для польської оборонної промисловості, яка вже має досвід продажів у цю країну".
І у цьому випадку нам залишається лише погодитися з поляками в тому, що Україна теж має звернути увагу на цей ринок – бо нам є що запропонувати індонезійцям. А якщо говорити точніше – дещо вже запропоновано.
Так, наприкінці минулого року Defense Express розповідав про те, що ДП "СЗТФ "Прогрес" підписало з Індонезією Меморандум про укладення контракту на постачання берегового мобільного ракетного комплексу РК-360МЦ "Нептун" від ДержККБ "Луч".
Тож Індонезія може стати першим покупцем "Нептуна, що у серпні 2020 року був прийнятий на озброєння Збройних сил України.
Тоді ж стало відомо і про зацікавленість індійських військових в інших зразках українського ОВТ. Так, йдеться про радіолокаційну станцію 90К6Е від НВК "Іскра", яка мала досить потужних конкурентів – Thales і Leonardo, однак стверджувалося, що індонезійські військові хочуть віддати перевагу саме українській продукції.
Зрештою, Індонезія також має придбати й українські авіаційні ракети класу "повітря-повітря" Р-27.
У цьому контексті також можна згадати і те, що українська САУ "Богдана" потрапила у перелік самохідних артустановок, які може купити Корпус морської піхоти Індонезії. Серед конкурентів – французька CAESAR, польська Kryl, чеська DITA, словацька Suzana-2, сербська Alexandar.
Звичайно, що на ситуацію треба дивитися, так би мовити, "тверезо" – а тверезий погляд полягає в тому, що Україна таки має шанси поборотися за частину індонезійських контрактів. Бо нових перемог на міжнародній арені нам точно не вистачає.
Читайте також: Стрілятиме й "Фаларіком": в Індонезії тестують катер-танк Antasena X18