Згідно з повідомленням прес-служби Міноборони, відповідний наказ сьогодні, 23 серпня 2020 року, підписав Міністр оборони України Андрій Таран.
Документом визначено основні тактико-технічні характеристики берегового ракетного комплексу 360МЦ, технічні умови та загальні вимоги до вітчизняного комплексу.
Читайте також: Командувач ВМС ЗСУ: Заплановано три дивізіони берегових ракетних комплексів "Нептун"
Нагадаємо, фінальний етап державних випробувань з успішним ураженням надводної цілі двома крилатими ракетами Р-360 "Нептун", відбулися 17 червня 2020 року на Державному випробувальному полігоні ЗСУ "Алібей" на Одещині.
За словами Генерального конструктора-Генерального директора ДККБ "Луч" Олега Коростельова, наявні виробничі потужності українських підприємств ОПК, залучених до виробництва комплексу РК-360МЦ, дозволять виготовити перший дивізіон берегової версії "Нептуна" протягом 10-11 місяців.
Загалом, за попередніми планами керівництва ЗСУ, очікується постачання Збройним силам трьох дивізіонів берегових протикорабельних комплексів "Нептун".
Нагадаємо, до складу одного дивізіону РК-360МЦ "Нептун" входить рухомий командний пункт РКП-360 та по 6 одиниць пускових установок УСПУ-360, транспортно-заряджаючих машин ТЗМ-360 та транспортних машин ТМ-360. Загалом один дивізіон має на озброєнні 72 крилаті ракети Р-360 пуски яких (4 на кожній УСПУ) можуть відбуватися кожні 3-5 секунд.
Крилата ракета Р-360 "Нептун" має масу 870 кг, при вазі бойової частини у 150 кг, а швидкість її руху становить близько у 900 км/год. Вона здатна уразити ціль на відстані до 280 км, а потужності її бойової частини достатньо щоб потопити корабель водотоннажністю до 5000 тонн.
Читайте також: Руйнування ворожих міфів про "Нептун" та про потужну "Вільху" як оптимум: інтерв'ю з Олегом Коростельовим (відео)