Пропонуємо ознайомитися з оглядом подій та матеріалів тижня, короткий опис яких ми зібрали для вас у цій статті.
Темпи виробництва "Циркона"
Попри те, що гіперзвукову ракету ЗМ22 "Циркон" у РФ нібито ще не прийнята на озброєння, що звісно не заважає використовувати її для ударів по українських містах, темп її виробництва доволі вагомий.
Читайте також: ЗСУ отримають прототипи артилерійських боєприпасів на 100 км - інтригуюча заява від Rheinmetall
Зокрема, як повідомили у Головному управлінні розвідки Міністерства оборони України на запит АрміяInform, станом на кінець квітня 2024 року у запасах ворога налічується 40 ракет 3М22 "Циркон", а темп їх виготовлення складає до 10 одиниць на місяць. Розповідаємо, чому це несподівано дивний показник.
Удари українських дронів
У ніч на 2 травня 2024 року українські БПЛА-камікадзе завдали удар по тягових і трансформаторних підстанціях на залізничних коліях в Орловській і Курській областях РФ.
Зі слів рашистів випливає, що це була комплексна та скоординована атака: в районі 23.00 за місцевим часом спочатку було завдано удар по тягових підстанціях в районах залізничних станцій Понирі та Слобода в Курській області, а за 15 хвилин по тому – тягові та трансформаторні підстанції на маршруті Змієвка-Глазуновка в Курській області. Розповідаємо, як наші дрони почали бити по дуже неочікуваних цілях, які рашисти точно не зможуть прикрити ППО.
Ізраїльські Patriot
Повітряні сили Ізраїлю мають протягом найближчих декількох місяців вивести з експлуатації всі батареї Patriot. Про це офіційно повідомили збройні сили, зазначивши, що всі зняття їх з озброєння відбудеться протягом найближчих восьми тижнів, тобто до кінця червня.
Причиною виведення цього ЗРК з експлуатації та його відправки на "склад" називається застарілість ЗРК, а також пояснюється що це означає його малу ефективність та складність обслуговування. І хоча здається, що Patriot малосумісний з такими епітетами, але для Ізраїлю це так. Бо на озброєнні країни перебуває (станом на 2023 рік) чотири батареї у версії PAC 2.
Корея не вірить у лазери
Поки на питання чим збивати дрони продовжує лунати відповідь - бойовими лазерами, такими як DragonFire, у Південній Кореї роблять ставку на традиційні системи - артилерійські зенітні установки з надвисокою швидкострільністю.
Південнокорейське Агентство оборонних закупівель (DAPA) оголосило, що у межах посилення захисту кораблів від дронів та протикорабельних планує закупити системи CIWS-II від корейської компанії LIGNex1. Агенція у своєму повідомленні зазначила, що рішення щодо просування цієї системи було прийнято на засіданні у міністерстві оборони.
"Євротанк" MGCS
Франція та Німеччина нарешті офіційно погодили угоду про розробку майбутньої системи бойових танків — у п’ятницю, 26 квітня, очільники оборонних відомств цих двох країн підписали пакт про розділення робот у промисловості. Йдеться про розробку "євротанка" майбутнього у рамках програми Main Ground Combat System (MGCS).
Тож тепер компанії, які беруть участь у цьому проєкті — KNDS, Rheinmetall, Thales та інші — мають можливість розпочати роботу над пропозицією, вони очікуються у найближчі місяці.
Читайте також: Індія хвалиться своїм новим дроном-бомбардувальником, який в 10 разів дешевше за Predator із США