xcounter
#

ЗСУ отримають прототипи артилерійських боєприпасів на 100 км - інтригуюча заява від Rheinmetall

17250
Фото ілюстративне, джерело — Rheinmetall
Фото ілюстративне, джерело — Rheinmetall

Всього ж цього року німецька оборонна компанія Rheinmetall планує поставити Україні сотні тисяч артилерійських боєприпасів

Німецький оборонний гігант Rhainmetall провів подію, що була організована Асоціацією бізнес-журналістів в Індустріальному клубі Дюссельдорфа-Босс, під час якої очільник компанії Армін Паппергер розповів досить цікавий нюанс про постачання артилерійських боєприпасів у рамках оборонної допомоги Україні.

Так, в контексті війни в Україні він наголосив, що "артилерія змінює правила війни" на полі бою і цього року Rheinmetall має поставити "сотні тисяч" артилерійських боєприпасів для Сил оборони України. І серед них будуть також і прототипи артилерійських боєприпасів із дальністю аж у 100 км, розповідають у виданні Handelsblatt.

Читайте також: Rheinmetall отримав замовлення на 100 тисяч мін - скільки коштує одна мінометна міна
Vulcano GLR
Артилерійський боєприпас Vulcano GLR із дальністю до 70 км

Нагадаємо, що на сьогодні найбільш далекобійними 155-мм боєприпасами у списку оборонної допомоги Україні від Німеччини є Vulcano — ще минулого року стало відомо, що Німеччина передає для наших Сил оборони лазерні підсвітлювачі для цього артилерійського боєприпасу, що натякало саме на удосконалену версію Vulcano GLR із дальністю до 70 км при стрільбі із 52-каліберних артилерійських систем.

Разом з тим, поки що залишається у таємниці, а скільки ж всього нових прототипів боєприпасів на 100 км буде поставлено в Україну — можна припустити, що поки що йдеться про незначну партію для випробування в умовах складного поля бою, які потім будуть удосконалюватися з урахуванням відгуків від наших військових.

Щодо виробництва артилерійських боєприпасів загалом німецькою компанією, то у виданні нагадують, що до лютого 2022 року темпи виробництва артснарядів становили близько 70 тисяч на рік, водночас у цьому році пропускна здатність має зрости до 700 тисяч, а у найближчій перспективі — вийти на 1,1 млн одиниць.

Rheinmetall сьогодні дійсно активно розширює географію виробництва боєприпасів у Європі, зокрема минулого місяця повідомлялося про попередні домовленості з Литвою про створення нового виробництва 155-мм снарядів.

Крім того, у лютому Rheinmetall повідомив про плани відкрити новий завод з виробництва 155-мм снарядів, на якому за рік планують виготовляти шестизначну кількість боєприпасів.

Читайте також: Rheinmetall наближається до виробництва 130-мм танкової гармати: першої у новому калібрі за 50 років