Під час оновлення переліку озброєння для України, який регулярно оновлюється урядом Німеччини 13 липня було внесено 10 лазерних підсвітлювачів для IRIS-T SLM. Ця позиція викликала доволі цікаві дискусії через те, що цей ЗРК не використовує лазерну підсвітку цілей для ураження. Бо у зенітній ракеті цього німецького комплексу встановлена інфрачервона головка самонаведення.
Але після сьогоднішнього оновлення 21 липня у перелік було внесено виправлення й 10 лазерних підсвітлювачів для IRIS-T SLM перетворились на лазерні підсвітлювачі для артилерійського снаряда Vulcano.
Читайте також: У Міноборони лаконічно роз'яснили чому не замовляли дрони-камікадзе в "Укроборонпрому": їх просто не існує
Й таким чином все встало на свої місця, більше того, це вкрай приємне виправлення, бо мова йде високоточний снаряд із дальністю ураження цілей у 70 км. Й інформація, що до України будуть поставлені снаряди Vulcano стала відома ще у серпні минулого року.
Але таких снарядів є дві версії: спрощений Vulcano, який має дальність вогню до 50 км, який нема напівактивного лазерного наведення та просунутий - Vulcano GLR, який оснащується програмованим підривачем, має супутникову та інерціальну систему навігації, лазерну головку самонаведення й має дальність вже до 70 км при стрільбі із 52-каліберних артсистем. Також зазначимо, що існує й морська 127-мм версія снаряда із дальністю до 80 км.
Й передача до України лазерних підсвітлювачів до Vulcano прямо говорить про те, що мова йшла саме про просунуту версію цього боєприпасу.
Сам снаряд Vulcano є результатом спільної роботи німецького Diehl та італійської Oto Melara (входить у Leonardo). Фактично він є підкаліберним оперенним снарядом, який може маневрувати під час польоту по траєкторії за допомогою аеродинамічних рулів.
Читайте також: РФ відправила Д-30 або М-46 на цивільному судні до Сирії