xcounter
#

РФ відправила Д-30 або М-46 на цивільному судні до Сирії

8539
 Рашистське цивільне судно SPARTA IV, задіяне для перевезення зброї, ілюстративне зображення з відкритих джерел
Рашистське цивільне судно SPARTA IV, задіяне для перевезення зброї, ілюстративне зображення з відкритих джерел

Це показує не тільки обсяг артилерійський арсеналів РФ, але й також віроломство ворога в плані цивільного судноплавства

У відкритому доступі з’явились супутникові знімки, які свідчать про наступне – 15 липня 2023 року росіяни завантажили на формально цивільне судно SPARTA IV в порту Новоросійськ деяку кількість артсистем, ймовірно Д-30, 2Б16 "Нона-К" чи ж М-46. Так як раніше росіяни використовували SPARTA IV для перевезення зброї між Новоросійськом та сирійським Тартусом, то логічно припустити, що і на цей раз партія завантажених артсистем прямує до берегів Сирії, для військ місцевого диктатора Башара Асада.

Про це йдеться в публікації OSINT-аналітика Benjamin Pittet на його сторінці у Twitter.

Читайте також: У Міноборони лаконічно роз'яснили чому не замовляли дрони-камікадзе в "Укроборонпрому": їх просто не існує
Процес завантаження артсистем на борт рашистського судна SPARTA IV в порту Новоросійська, 15 липня 2023 року, джерело - twitter-профіль Benjamin Pittet

Від Defense Express можемо додати наступне. Рівень чіткості зображення не дає належно розрізнити, якого саме типу артсистеми могли бути завантажені на SPARTA IV.

Тому тут можна будувати припущення так – якщо судно SPARTA IV справді прямувало до берегів Сирії, то скоріш за все там були завантажені саме 130-мм гармати М-46. Калібр 130-мм для армії РФ є нестандартним, довідник The Military Balance 2023 говорить про всього 350 таких гармат на складах зберігання росіян, натомість M-46 досі стоять на озброєнні військ режиму Башара Асада в Сирії.

130-мм гармата М-46 сирійських військ, ілюстративне фото з відкритих джерел

Але тут можна будувати припущення й інакшим чином – що SPARTA IV в цьому епізоді могло виступати взагалі своєрідним "паромом» для доставки техніки та озброєння для загарбників на тимчасово окупованих територіях України з "материкової" частини РФ. В такому разі логічніше припустити, що на борт цього судна були завантажені саме артсистеми типів Д-30 калібру 122 мм та "Нона-К" калібру 120 мм як одні з найбільш ходових для російських окупаційних військ.

Але все вищеописане показує рівень віроломності РФ в плані використання цивільного судноплавства - SPARTA IV не належить до складу російського ВМФ, але використовується для перевезення зброї.

Заодно це демонструє правомірність підходу Міноборони України, яке 20 липня 2023 року проголосило, що із 00.00 годин 21 липня усі судна, що прямуватимуть до портів РФ або до портів на тимчасово окупованих територіях України розглядатимуться як потенційні перевізники військових вантажів, із усіма випливаючими ризиками.

Рашистське судно Sparta II, яке також використовувалось для перевезення зброї із Сирії до РФ, ілюстративне фото з відкритих джерел
Читайте також: Шведський Saab готовий до злиття та поглинань: що чекає виробника Gripen, NLAW та RBS-70