xcounter
#

ЗСУ замовили керовані снаряди, які із PzH 2000 б’ють аж на 70 кілометрів

8332
Німецькі САУ PzH 2000 ведуть вогонь, ілюстративне фото з відкритих джерел
Німецькі САУ PzH 2000 ведуть вогонь, ілюстративне фото з відкритих джерел

Поставку боєприпасів оплатять Німеччина та Європейський Союз

Збройні Сили України замовили поставку 255 підкаліберних керованих снарядів Vulcano, що призначені для ведення вогню із САУ калібру 155 мм та мають дальність стрільби до 70 кілометрів.

Оплачувати поставку таких боєприпасів для ЗСУ будуть за рахунок бюджету федерального уряду Німеччини та фондів Європейського Союзу, пише польський портал Defence24.

Читайте також: Що не так з німецькими САУ PzH 2000: постійні поломки, малий ресурс чи перше реальне використання
Зовнішній вигляд керованого боєприпаса Vulcano, ілюстративне зображення з відкритих джерел

Автори порталу деталізують, що в обігу є дві версії боєприпасів серії Vulcano. "Спрощена" версія – Vulcano BER, де відсутній модуль наведення, дальність стрільби із 155-мм гармати довжиною ствола в 39 калібрів складає 36 км, при стрільбі із гармати довжиною ствола в 52 калібри – 50 км.

"Просунутіша" версія має позначення Vulcano GLR, програмований підривач та напівактивна лазерна система наведення забезпечує ураження навіть рухомих цілей, дальність стрільби із 155-мм гармати довжиною ствола в 52 калібри сягає 70 кілометрів.

Французькі САУ CAESAR ведуть вогонь, ілюстративне фото з відкритих джерел

Автори Defence24 стверджують, що є "багато вказівок, що ЗСУ отримають саме Vulcano GLR", хоча у офіційному релізі конкретна модифікація боєприпасу не розкривається. Випробування на відстріл керованого снаряда Vulcano проходили із використанням САУ типів PzH 2000 та CAESEAR та завершились успішно.

Читайте також: ЗСУ натякають рашистам, що скоро матимуть в строю ще більше САУ 2С7 "Піон" (відео)