xcounter
#

У ЗСУ розповіли, як застосовують високоточну ракету AGM-114 Hellfire: коли сам собі AH-64 Apache

4497
RBS-17 у ЗСУ (фото: АрміяInform​)
RBS-17 у ЗСУ (фото: АрміяInform​)

У Збройних Силах України AGM-114 Hellfire має 100% ефективність, хоча його застосування відрізняється від класики

Ракета AGM-114 Hellfire є однією з основних в арсеналі ударних вертольотів, таких як AH-64 Apache, у багатьох країнах. Але те, що поки у ЗСУ немає сучасних вертольотів не заважає використанню цієї високоточної зброї.

І, як пише АрміяInform, який вдалось поспілкуватися із операторами комплексу RBS-17, який використовує ракети AGM-114 Hellfire. Нагадаємо, що їх передала Швеція та Норвегія де вони використовуються у якості протикорабельних, точніше протикатерних комплексів.

Читайте також: "Оленегорский горняк" після катера-камікадзе має дірку понад 3 метри, і дивом не пішов за "Москвою"

За словами бійця з позивним "Банкір", використання самого комплексу не сильно відрізняється від того, як його використовують у збройних силах Норвегії та Швеції, звісно за виключенням цілей. Так, розрахунок розподілений між самою пусковою, яку обслуговує три особи, та лазерним підсвітлювачем, з яким працює два бійці.

Сам підсвітлювач необхідний для того, щоб AGM-114 Hellfire з напівактивною лазерною головкою самонаведення влучив у ціль, яку опромінюють лазером. Для цього бійці з підсвітлювачем мають знаходиться не просто на передньому краї, а мати пряму видимість цілі, а також мати надійний зв'язок із пусковою.

Сама ж пускова знаходиться у глибині позицій, за декілька кілометрів та працює у режимі стрільби із закритої позиції. І після того, як ціль підсвічена - здійснюється пуск на дальність до 8 км, при цьому ракета, в залежності від дальності, летить на висоті 100-400 метрів та уражає ціль з гори.

RBS-17

Як зазначається, комплекс має 100% ефективність і всі AGM-114 Hellfire

влучили у цілі. Відносно останніх, то зазвичай це вогневі позиції противника, бліндажі або легкоброньована техніка, бо застосовуються ракети із осколково-фугасною бойовою частиною.

Але є версії із кумулятивною бойовою частиною, яка необхідна для ураження танків, а також термобарична для ураження живої сили в укриттях.
Читайте також: Румунія за один F-35 готова викласти понад 200 млн доларів, перший літак отримають у 2030-2032 роках