xcounter
#

"Оленегорский горняк" після катера-камікадзе має дірку понад 3 метри, і дивом не пішов за "Москвою"

7781
Пошкоджений десантний корабель ВМФ РФ "Оленегорский горняк" в акваторії Новоросійська, 4 липня 2023 року, зображення з відкритих джерел
Пошкоджений десантний корабель ВМФ РФ "Оленегорский горняк" в акваторії Новоросійська, 4 липня 2023 року, зображення з відкритих джерел

За вогневою потужністю наші морські дрони на рівні кращих ПКР та морських мін, але є потенціал для удосконалення

У відкритому доступі з’явились фото великого десантного корабля ВМФ РФ "Оленегорский горняк", який був суттєво пошкоджений під час результативної атаки катерів-камікадзе на рашистську військово-морську базу в Новоросійську 4 серпня 2023 року, і який зараз стоїть в сухому доці для оцінки пошкоджень.

Одна із фотографій демонструє, що цей рашистський ВДК отримав пробоїну в лівому борту розміром орієнтовно 4х3 метри, частково нижче ватерлінії. І якщо виходити з цього, то "Оленегорский горняк" буквально дивом не пішов на дно вслід за крейсером "Москва", і лише через відчайдушну боротьбу за живучість, яку вели моряки окупаційного флоту.

Читайте також: Скільки РФ втратить, якщо Україна заблокує перевезення нафти Чорним морем
Пробоїна в борту десантного корабля "Оленегорский горняк", серпень 2023 року, зображення з відкритих джерел

Розмір пробоїни також наочно свідчить, що морські дрони України мають не тільки високу гнучкість використання, але й високу вогневу потужність, на рівні кращих протикорабельних ракет та морських мін.

Однак, тут можемо зробити припущення, що обсяг пошкоджень та розмір пробоїни при атаці будь-якого ворожого корабля катером-камікадзе може залежати не тільки від розміру бойової частини, але й від параметрів корпусу та швидкості руху, з якою морський дрон міг йти на ціль.

Пошкоджений корабель "Оленегорский горняк" в сухому доці Новоросійська, зліва також видно масштаб пробоїни, серпень 2023 року, зображення з відкритих джерел

В цьому може бути прихований свій потенціал для ще більшого вдосконалення катерів-камікадзе в розпорядженні Сил оборони України, з метою максимального знищення Чорноморського флоту РФ.

Тим більш, що у відкритому доступі є кадри і з іншим наочним матеріалом для порівняння – зображення з характером пробоїни натанкері Sig, успішно атакованому нашим морським дроном 5 серпня 2023 року в районі Керченської протоки. Розмір пробоїни можна оцінити на рівні 2х1 метр, і вона теж заходить частково нижче ватерлінії, частково вище ватерлінії.

Пробоїна в борту танкера Sig після успішної атаки катера-камікадзе, серпень 2023 року, зображення з відкритих джерел
Читайте також: Перший в світі морський дрон зробили німці в 1915 році, але вийшло невдало