Інформацію щодо зацікавленості турецької сторони до відомих українських протитанкових систем ("Скіф" є експортною назвою ПТРК "Стугна-П") оприлюднив в інтерв'ю виданню LB.ua генеральний директор "Укрспецекспорт" Вадим Ноздря.
За його словами, зараз виконується контракт щодо постачання у Туреччини партії ПТРК "Скіф", однак ця країна зацікавлена у ліцензійному виробництві такого озброєння на власних потужностях.
Читайте також: ПТРК "Скіф" пройшли випробування в Пакистані (фото)
Розпочати виробництво начебто планується під егідою вже створеного спільного підприємства Black Sea Shield ("Щит Чорного моря").
"Вже сформовано раду директорів цього підприємства; з українського боку до неї увійшли гендиректор "Укрспецекспорту", заступник гендиректора держконцерну "Укроборонпром" і генеральний конструктор – генеральний директор ДержККБ "Луч", - повідомив Вадим Ноздря.
"Основне наповнення – освоєння спільного виробництва ПТРК "Скіф", на першому етапі це великовузлова збірка. При цьому окремо ще є контракт на постачання Туреччині ПТРК "Скіф", відносно невеликий, але дуже важливо, що є й прямі постачання. Це якраз поступовий шлях до спільного виробництва. Україна має 49% акцій, Туреччина – 51%", - додав він.
За словами гендиректора "Укрспецекспорт", останні юридичні процедури щодо україно-турецького СП були завершені у липні цього року, під час візиту української делегації.
Інтерес до українського комплексу керованих ракет зі сторони Туреччини досить обґрунтований, оскільки власних систем такого рівня вона не виробляє.
При цьому, турецькі компанії вже мали досвід роботи з українським комплексом. Зокрема Aselsan інтегрував українські керовані ракети в бойовий модуль власного виробництва Serdar ATMLS й здійснював постачання своїх тепловізійних систем Eye Lr S для цього ПТРК. Була навіть поставлена партія турецьких бронемашин з такими модулями та українськими ПТРК збройним силам Катару.
"Скіф" також стоїть на озброєнні іншого партнеру Туреччини – Азербайджану й досить непогано продається в країни Близького Сходу.
Також варто додати, що ДККБ "Луч" вже мало досвід зі спільної розробки протитанкових систем з іншими країнами (наприклад польський Pirat чи білоруський "Шершень") та локалізації виробництва вітчизняних комплексів закордоном (мова йде про ліцензійне виробництво ПТРК "Корсар" в Йорданії, під назвою Jadara Terminator).
Читайте також: ЗСУ хочуть придбати до 48 ударно-розвідувальних БПЛА Bayraktar TB2